ცხინვალის რეგიონში ქართველი ძალოვნები გატაცებულების ძებნას იწყებენ
თბილისი.13.06.05.მედიანიუსი.  საქართველოს ძალოვანი სტრუქტურების წარმომადგენლები შერეულ სამშვიდობო ძალებთან ერთად ქართული და ოსური მხარეების კონტროლირებადი ტერიტორიების სასაზღვრო პერიმეტრებზე სამძებრო ღონისძიებების დაწყებას აპირებენ.
რამდენიმე დღის წინათ ოსების მიერ გატაცებული ოთხი ქართველის ძებნა ხაშური-საჩხერის ტყეებში იმ მონაკვეთებზე განხორციელდება, რომლებიც სეპარატისტული ცხინვალის კონტროლირებად ტერიტორიას ესაზღვრება.
დღეს იწურება ის ვადა, რომელიც 12 ივნისს ცხინვალში საათნახევრიანი მოლაპარაკების დროს კონფლიქტების მოწესრიგების საკითხებში სახელმწიფო მინისტრმა გიორგი ხაინდრავამ ედუარდ კოკოითს მისცა. ცხინვალის ხელისუფლებას უნდა მიეღო კონკრეტული ზომები ქართველი მძევლების ადგილსამყოფელის დასადგენად.
ულტიმატუმის ვადის ამოწურვის შემდეგ მოსახლეობა ხაშურში დასავლეთ საქართველოსკენ მიმავალ საავტომობილო მაგისტრალის გადაკეტვას აპირებს.
ერთ-ერთი გატაცებულის ძმამ ლევან ხაჭაპურიძემ "მედიანიუსს" განუცხადა, რომ ოსურმა მხარემ თამარაშენში ანძა ააფეთქა, რის გამოც მობილური ტელეფონებით კავშირი შეფერხდა. ამასთან, ლევან ხაჭაპურიძე აცხადებს, რომ ლიახვის ხეობის ქართული მოსახლეობა უკიდურესად აღელვებულია და ვითარება მეტად დაძაბულია.

02:02, Friday, 24.05.2013
Tbilisi. 13.06.05. Media News. Georgian Law-enforcers with the representatives of the joint peace forces are going to start the investigating activities on the territory controlled by Georgian and Ossetian authority.
Few days ago, four Georgians kidnapped by Ossetians have been looked for at the territory of Khashuri-Sachkhere (the bordering territory with Osietia).
After the terms are expired appointed by the Georgian State Minister on Conflict Settlement Giorgi Khaindrava to the Ossetian side in order to find the whereabouts of the Georgians hostages, population is going to block the road to the direction of the West Georgia.
According to Levan Khachapuridze, one of the brothers of kidnapped person, the frustration of the population is very high and the situation is very extreme.