“მემარჯვენე ოპოზიციის” წევრი საპატრულო პოლიციას უკანონო ქმედებაში ადანაშაულებს
თბილისი.27.09.05.მედიანიუსი. ოპოზიციური საპარლამენტო ფრაქცია “მემარჯვენე ოპოზიციის”  წევრი კოკა გუნცაძე საპატრულო პოლიციის თანამშრომლებს უკანონო ქმედებაში ადანაშაულებს.
როგორც დეპუტატმა `მედიანიუსს~ განუცხადა, გუშინ, საღამოს ის პატრულის თანამშრომელთა მხრიდან უცნობი მოქალაქის ფიზიკური შეურაცხყოფის ფაქტს შემთხვევით შეესწრო. მისი თქმით, შემთხვევა ე.წ. `დეზერტირების ბაზრის~ ტერიტორიაზე, საღამოს 9 საათზე მოხდა.
დეპუტატის თქმით, ის დიდუბისკენ საკუთარი მანქანით მიემართებოდა, როცა მისი ყურადღება ჩოჩქოლმა მიიპყრო. როგორც გუნცაძე აცხადებს, პატრულის ათამდე თანამშრომელი ახალგზრდა კაცს უმოწყალოდ სცემდა და დასცინოდა.
“მე ჩხუბში ჩავერთე და ახალგაზრდა კაცის მათი ხელიდან გამოხსნა ვცადე. თუმცა, ვიდრე პატრულის თანამშორმლებს პარლამენტის მოწმობა არ წარვუდგინე, მოქალაქის ცემას თავი არ დაანებეს. როცა მისი ცემის მიზეზი ვიკითხე, მიპასუხეს, რომ მოქალაქე ნასვამი იყო და მათ აგინებდა”, _ ამბობს გუნცაძე.
მისივე თქმით, ამის შემდეგ მოქალაქე თვალთახედვიდან გაუჩინარდა, თუმცა ის პატრულს არ დაუკავებია.
პარლამენტარის თქმით, ეს პატრულის მხრიდან უკანონო ქმედება იყო.
“თუ მოქალაქე კანონს არღვევდა, მაშინ ის უნდა დაეკავებინათ და არა ეცემათ”, _ განმარტავს გუნცაძე.
ამ ფაქტთან დაკავშირებით პარლამენტარი პრესკონფერენციის გამართვასა და პატრულის საქციელის დაგმობას აპირებს.
შინაგან საქმეთა სამინისტროს პრესსამსახურში კოკა გუნცაძის ნაამბობთან დაკავშირებით კომენტარისგან თავს იკავებენ.

Member of the “New Righters” Accuses the Police Patrol of Illegal Activities
27/09/05, “Media News” – A member of the Opposition Party “New Righters” - Koka Guntsadze, accuses the Police Patrol of illegal activities. According to Guntsadze, he witnessed an incident involving members of the Police Patrol. Yesterday evening at 9 o’clock, he saw policemen beating up an unknown person near the Central Market. Guntsadze was returning home by car, when he noticed some fuss in the street. Nearly ten policemen were beating and ridiculing a man.
“I left my car and tried to save the man. However, the patrol officers continued to beat him, until I showed them my MP ID-card. Only then they stopped. The policemen told me, that the guy was drunk and was swearing at them” – said Guntsadze.
He also added that the man disappeared soon afterwards without being arrested by the police. The Member of Parliament says that the Patrol Police acted illegally. “If the citizen was guilty, he must have been arrested and not beaten.”
Koka Guntsadze is going to hold a press conference about this fact. No comments are made by the Ministry of Internal Affairs.