აფხაზებმა გატაცებული გიორგი ჭოლარია გაათავისუფლეს
თბილისი.06.10.05.მედიანიუსი. ჭუბურხინჯში ტრადიციულ ოთხმხრივ შეხვედრაზე მხარეებმა მხოლოდ ერთი საკითხი განიხილეს. როგორც ქართულ-აფხაზურ კონფლიქტის ზონაში ქართული მხარის სამხედრო დამკვირვებელმა ვალერი ჯაფარიძემ `მედიანიუსს~ განუცხადა, 16 სექტემბერს გალის რაიონის სოფელ პირველი თაგილონიდან გატაცებული გიორგი ჭოლარია გათავისუფლებულია.
მისმა ოჯახის წევრებმა გამტაცებლებს 40 ათასი ლარი გადაუხადეს. სხდომაზე აფხაზურმა მხარემ პირობა დადო, რომ საქმეს გამოიძიებდა, თუმცა როგორც ვალერი ჯაფარიძე აცხადებს, ჭოლარიები გალის მილიციას უნდობლობით ეკიდებიან, რის გამოც გამოძიების პროცესი ფერხდება და დღემდე უცნობია, თუ კრიმინალთა რომელ ჯგუფს ჰყავდა ჭოლარია მძევლად აყვანილი.
რაც შეეხება ვითარებას კონფლიქტის ზონაში, ვალერი ჯაფარიძე აცხადებს, რომ განვლილმა კვირამ მშვიდად ჩაიარა.

Abkhazs Free Kidnapped Georgian
06/10/05, “Media News” – The only issue discussed during the traditional four-party meeting in Chuburkhinji was that of a Georgian kidnapped in Abkhazia. According to the Georgian Military Observer in the Georgian-Abkhazian Conflict Zone Valery Japaridze, Giorgi Choloraia, who was kidnapped from the village Taligoni of the Gali Region on the 16th of September, has been released.
His family paid a ransom of 40.000 Georgian Lari. The Abkhazian side promised to investigate the case. Nevertheless, Japaridze says that Cholaria’s family does not trust the Gali Police Department, which is delaying the investigation process. The names of the kidnappers are still unknown.
As for the situation in the conflict zone, Japaridze says that no incidents have occurred last week.