პარლამენტარის ყოფილი მეუღლე სასამართლო დარბაზიდან გაათავისუფლეს
თბილისი.10.10.05.მედიანიუსი. თბილისის საოლქო სასამართლომ  საქალაქო სასამართლოს 3 ოქტომბერს მიღებული გადაწყვეტილება შეცვალა და დეპუტატ გოჩა ჩახვაძის ყოფილ მეუღლისთვის ეთერ ჭუმბურიძისთვის შეფარდებული სამთვიანი პატიმრობა გააუქმა. ეთერ ჭუმბურიძე სასამართლო დარბაზიდან გაათავისუფლეს.
დაცვის მხარის მოთხოვნით დაინიშნა ბალისტიკური ექსპერტიზა, რომელმაც დაადგინა, რომ შემთხვევის ადგილიდან ამოღებულ "მაკაროვის" ტიპის ცეცხლსასროლი იარაღზე ჭუმბურიძის თითის ანაბეჭდები არ იყო.
გავრცელებული ინფორმაციით, ეთერ ჭუმბურიძემ გოჩა ჩახვაძეს 1 ოქტომბერს საკუთარ სახლში "მაკაროვის" პისტოლეტიდან 4 ტყვია ესროლა. მას მკვლელობის მცდელობა და იარაღის უკანონო ტარება ბრალდება.

The ex-Wife of Member of Parliament Freed from the Custody
10/10/05, “Media News” – The Tbilisi Civil Court has changed its decision, made on the 3rd of October 2005, and abolished the preliminary custody for the ex-wife of the Member of Parliament Gocha Chakhvadze. Eter Chumburidze was freed from the court hall.
On demand of her lawyers, a ballistic expertise was made. Chumburidze’s fingerprints were not discovered on the gun.
According to unofficial information, Chumburidze fired 4 bullets at her ex-husband. She was accused of attempted murder and illegal weapon ownership. Eter Chumburidze is going to cooperate with the investigation.