შიდსით დაავადებული პატიმარი საპყრობილეში რჩება
თბილისი.12.10.05.მედიანიუსი. იუსტიციის სამინისტროს სასჯელაღსრულების დეპარტამენტის ზუგდიდის #4 საპყრობილეში მყოფი, შიდსით დაავადებული პატიმარი რევაზ მიქავას ჯანმრთელობის მდგომარეობა არ საჭიროებს მსჯავრდებულთა და პატიმართა სამკურნალო დაწესებულებაში გადაყვანას, - აცხადებენ იუსტიციის სამინისტროში.
შიდსისა და კლინიკური იმუნოლოგიის ცენტრში ჩატარებული კვლევის თანახმად, მიქავა აივ-ინფექცია/შიდსის ვირუსის მატარებელია. დღეისათვის მას რესპირატორული დაავადება, ანუ გრიპი აქვს, რამაც სხეულის ტემპერატურის მომატება გამოიწვია.
მიქავა 2005 წლის 21 ივლისს არის დაკავებული. მას სამართალდამცველები 1996 წლის 27 აგვისტოდან ყაჩაღობის ბრალდებით ეძებდნენ.

Aids Infected Inmate Stays in Prison
12/10/05 “Media News”- “The health condition of the prisoner Revaz Mikava, who is infected with Aids, is stable and there is no need to move him from the Zugdidi №4 Prison to the medical department”, - say the representatives of the Ministry of Justice.
According to the research done by the HIV and Aids Centre, Mikava is infected. He suffers from high temperature currently, but his condition is not threatening.
Mikava was arrested on the 21st of July, 2005. He is accused of robbery and wanted from the 27th of August, 1996.