სოციალურად დაუცველი მოქალაქეები მასობრივ აქციებით იმუქრებიან
თბილისი.19.10.05.მედიანიუსი. სოციალურად დაუცველი მოქალაქეების უფლებების დამცველი მოძრაობა, სახელწოდებითჩვენ ვიწყებთ“, ხელისუფლების წინააღმდეგ მასობრივ აქციებს გეგმავს.
ეს ორგანიზაცია უმუშევართა, პენსიონერთა, მეანაბრეთა და კოოპერატიული მშენებლობების წევრთა უფლებების დასაცავად ერთი თვის წინათ შეიქმნა.
როგორც მისმა ხელმძღვანელმა გია ბერძენაძემ საორგანიზაციო კომიტეტის დღევანდელ შეხვედრაზე აღნიშნა, ერთი თვის წინ მოძრაობამ ხელისუფლებას კონსტიტუციური ულტიმატუმი წარუდგინა.
ულტიმატუმში მოძრაობა ხელისუფლებისგან სოციალურად დაუცველთათვის სამუშაო ადგილების გამოყოფას, მეანაბრეთათვის დანაზოგების დაბრუნებას, კოოპერატიული ბინათმშენებლობის წევრთა ბინებით დაკმაყოფილებას ან თანხის დაბრუნებას ითხოვს, წინააღმდეგ შემთხვევაში. მოძრაობას მიაჩნია, რომ ხელისუფლება უნდა შიეიცვალოს.
გია ბერძენაძის თქმით ხელისუფლება ამ ულტიმატუმს არ გამოხმაურებია. ამიტომ მოძრაობა საკუთარ მოთხოვნებს ამიერიდან უკვე აქციებზე გამოხატავს.
პირველი გრანდიოზული მდუმარე აქციადუმილი რეკავს“ 4 ნოემბერს მთელი ქვეყნის მაშტაბით გაიმერთება. ამ დღეს საქართველოს ქალაქების მერიებთან და რაიონების გამგეობებთან მოძრაობის წევრები და სოციალურად დაუცველი ადამიანები და მათი მხარდამჭერები შეიკრიბებიან.
მოძრაობის დღევანდელ შეხვედრაზე სწორედ 4 ნოემბრის აქციის ორგანიზაციულ საკითხებზე იმსჯელეს. დღესვე ცნობილი გახდა, რომ მოძრაობას მხარდაჭერას 12 არასამთავრობო ორგანიზაცია უცხადებს.

Socially Excluded Citizens Threaten with Demonstrations
19/10/05, “Media News” – “We Start”, an organization defending the rights of socially excluded citizens, is planning to organize demonstrations against the government.
The organization, which was created one month ago, consists of pensioners, unemployed, and other persons in difficult socio-economic circumstances.
According to the head of the organization Gia Berzenadze, the movement has put an ultimatum before the government. It demands working and living space for socially excluded persons from the government. If not, they find that it should step up.
Berzenadze says that the government has not replied to the ultimatum. This is the reason for the upcoming demonstrations.
The first big action named “Silence Rings” will be held on November the 4th throughout the whole of the country. Members of organisations, socially excluded people and their sympathizers will gather in front of the local city municipalities and other governmental buildings.
The details of the action planned for November the 4th were discussed at the movement’s meeting today. It became known as well that 12 non-governmental organisations support the movement.