გალში ორი ქართველი ცემით მოკლეს
გალი.18.11.05.მედიანიუსი. გალის რაიონის სოფელ ციდასთან აფხაზური შეიარაღებული დაჯგუფების წევრები ტყეში შეშის მოსაგროვებლად შესულ ორ ქართველს თავს დაესხნენ. აფხაზები გალის მილიციის გაუჩინარებული თანამშრომლის ოთარ ჯგერენაიას ადგილსამყოფელის დადგენას მოითხოვდნენ. მათ ქართველები სასტიკად სცემეს და მოკლეს.
"მედიანიუსთან" საუბრისას კონფლიქტის ზონაში ქართული მხარის სამხედრო დამკვირვებელმა ვალერი ჯაფარიძემ განაცხადა‚ რომ მოკლული ქართველებისა და თავდამსხმელების ვინაობა დგინდება.
"ჯერ მხოლოდ ის ვიცით‚ რომ ისინი ცემით არიან მოკლული. საქმეს გალის აფხაზური მილიცია და გაეროს სამხედრო დამკვირვებელთა მისიის წარმომადგენლები იძიებენ‚" - აცხადებს ვალერი ჯაფარიძე.

Two Georgians Beaten to Death in Gali
18.11.2005, “Media News” – An armed group of Abkhaz militants attacked two Georgians who were collecting woods in the forest. The Abkhazians demanded information on the whereabouts of the disappeared police officer Otar Jgerenaia. They ended up beating the Georgians to death.
According to Valerie Japaridze, the military observer of Georgia in the conflict zone, police is now trying to identify the deceased Georgians, as well as the Abkhaz criminals.
“The only thing we know is that two men were beaten to death. The investigation process is supervised by the Abkhaz Police of the Gali region and UN military observers,” – said Japaridze.