პარლამენტის შენობის წინ სამი ათასამდე პენსიონერი საპროტესტო აქციას მართავს
თბილისი.02.12.05.მედიანიუსი. პარლამენტის შენობის წინ ძალოვანი სტრუქტურების პენსიონერთა საპროტესტო აქცია მიმდინარეობს. აქციას, რომელიც ფრაქცია  "დემოკრატიული ფრონტის" მიერაა ორგანიზებული, 3 ათასამდე პენსიონერი ესწრება. აქციის მონაწილეები იმ კანონპროექტს აპროტესტებს, რომლის მიხედვითაც ვეტერანებს შეღავათები უუქმდებათ.
აქციაზე ვრცელი სიტყვით გამოვიდა დეპუტატი კობა დავითაშვილი, რომელმაც პრეზიდენტი მიხეილ სააკაშვილი წინასაარჩევნო დაპირებების შეუსრულებლობაში დაადანაშაულა.
დავითაშვილის განცხადებით, წინა არჩევანზე ხალხმა მხარი ნაციონალური მოძრაობის პროგრამას დაუჭირა, მაგრამ ამ პროგრამის არცერთი პუნქტი არ შესრულებულა.
პარლამენტმა აქციის მონაწილეებს მოუწოდა, რომ არ დაშლილიყვნენ მანამდე, ვიდრე ხელისუფლება მათ მოთხოვნებს არ დააკმაყოფილებს.

More than 3000 Pensioners Held a Protest in Front of the Parliament
02.12.2005, “Media News” – A large number of pensioners has held a protest in front of the Parliament. The demonstration was organized by the fraction “Democratic Front”. Demonstrators protested against a new law-project. According to the new law state benefits and pensions are reduced.
Koba Davitashvili, leader of the opposition “Conservative Party”, made a speech during the protest and accused Saakashvili of fulfilling none of the promises made to the citizens of Georgia during the “Rose Revolution”.
According to Davitashvili, people supported the program of the National Movement during the elections, but none of the points of the program was fulfilled.