უსინათლოთა კავშირმა თბილისის მერიასთან საპროტესტო აქცია გამართა
თბილისი.05.12.05.მედიანიუსი. თბილისის მერიის შენობის წინ უსინათლოთა კავშირმა საპროტესტო აქცია მოაწყო. უსინათლოები მეტროთი უფასო  მგზავრობის უფლებას ითხოვენ.
აქციას მონაწილეები მერიას უყურადღებობასა და დაპირებების შეუსრულებლობაში ადანაშაულებენ.
უსინათლოთა კავშირის თავმჯდომარის რევაზ მაისურაძის განცხადებით, მერიას მეტროს კოდირებული ბარათების შეძენა გაცილებით ძვირი უჯდება, ვიდრე უსინათლოებისათვის უფასოდ გადაადგილების უფლების მიცემა.
„ქალაქში 2500 უსინათლო ცხოვრობს. მათგან დღეში მეტროთი 100 კაცი თუ გადაადგილება,  საკმარისია, მერიამ ამ 100 კაცის უფასოდ გადაადგილება უზრუნველყოს. კოდირებული ბარათები, რომლებიც 1 ცალი 144 ლარი ღირს, საჭირო არ არის“, - განაცხადა აქციაზე რევაზ მაისურაძემ.
უსინათლოები ყოველთვიური 22-ლარიანი დახმარების გაუქმებას აპროტესტებენ და დაშლას მანამ არ აპირებენ, ვიდრე ქალაქის მერი გიგი უგულავა მათთვის მისაღებ გადაწყვეტილებას არ მიიღებს.

The Association of Blind People Hold Demonstration in Front of Tbilisi Municipality Building
05.12.2005, “Media News” – The Association of the Blind has held a protest in front of the Tbilisi Municipality building, demanding the right of free travel in the Metro.
Participants in the protest accused the Tbilisi Municipality of inattentiveness and breach of promise.
According to the head of the association Revaz Maisuradze, purchasing free travel cards is much more expensive than giving blind people the right of free entry into the metro.
“More than 2500 blind live in Tbilisi, but maximum 100 of them use the metro every day. As the free travel plastic cards cost 144 Gel, giving them the right of free entry would be more efficient,” – said Maisuradze.
The blind people also protest against cancellation of 22 Gel in their pension. They demand a meeting with Mayor Gigi Ugulava and will not stop the protest, until Ugulava satisfies their demands.