პანკისის ხეობიდან 120 ჩეჩენი ლტოლვილი სამშობლოში მიემგზავრება
თბილისი.06.12.05.მედიანიუსი. პანკისის ხეობაში მცხოვრები 120 ჩეჩენი ლტოლვილი სამშობლოში მიემგზავრება. ხეობაში მცხოვრები 674 ლტოლვილიდან სამშობლოში დაბრუნების სურვილი, მხოლოდ 120-მა გამოთქვა. საქართველოდან მათ გამგზავრებას რუსეთის საემიგრაციო სამსახური ხელმძღვანელობს.
“საქართველოს ლტოლვილთა და განსახლების სამინისტრო ჩეჩენი ლტოლვილების სამშობლოში დაბრუნებაში ნაწილობრივ მონაწილეობს. ქართული მხარის კომპეტენცია დოკუმენტაციის მოწესრიგებით და რუსეთის საემიგრაციო სამსახურისთვის ლტოლვილთა ზუსტი სიების გადაცემით შემოიფარგლება. დანარჩენზე რუსეთის საემიგრაციო სამსახურმა იზრუნა”, _ განუცხადა “მედიანიუსს” საქართველოს ლტოლვილთა და განსახლების სამინისტროს თავშესაფრის მაძიებელთა და ლტოლვილთა სამმართველოს უფროსმა ზურაბ მშვიდობაძემ.
ჩეჩენი ლტოლვილები რუსეთში თბილისის საერთაშორისო აეროპორტიდან სპეცრეისით გაფრინდებიან, მათ ლტოლვილთა და განსახლების სამინისტროს წარმომადგენლები გააცილებენ.

120 Chechen Refugees Leave for their Home Country
Tbilisi.06.12.05. MediaNews. 120 Chechen Refugees living in the Pankisi Gorge are leaving for their home country. Only 120 out of 674 refugees in the gorge expressed their wish to return to the Russian Federation. The Russian Emigration Service assures their safe return to Chechnya.
The Ministry of Refugees and Placement of Georgia is also participating in the process of transfer. The task of the Georgian side is to prepare documentation and to provide the list of refugees to the Russian Emigration Service”- stated Zurab Mshvidobadze, head of the Department of Asylum Seekers and Refugees of the Ministry of Refugees and Placement.