მეცნიერებმა მდუმარე აქცია გამართეს
თბილისი, 14.12.2005, მედიანიუსი - საქართველოს მეცნიერებათა აკადემიის სტრუქტურაში მყოფმა მეცნიერებმა  განათლების სამინისტროს მიერ მომზადებული კანონპროექტის “მეცნიერების და ტექნოლოგიების განვითარების შესახებ”  წინააღმდეგ საპროტესტო აქცია გამართეს.
აქციაში მონაწილე მეცნიერები  კანონპროექტის გადახედვას და პირველი მოსმენით მიღებული რიგი ცვლილებების გაუქმებას მოთხოვენ.
მეცნიერებათა აკადემიის პრეზიდენტის თამაზ გამყრელიძის განცხადებით, “ქართველი მეცნიერები და აკადემიის სამეცნიერო კვლევითი ინსტიტუტები გამოთქვამენ შეშფოთებას იმ გადაწყვეტილებების გამო, რომელიც მიღებული იქნა მეცნიერებათა აკადემიასთან მიმართებაში.”

Scientists Held Silent Rally
14.12.2005, „Media News“ - Several thousand scientists of the Georgian Academy of Sciences held a rally to object to a draft-bill on the Development of Science and Technologies, prepared by the Ministry of Education.
The scientists demanded the revision of the draft-bill and abolishment of several articles, which were adopted at the first hearing.
The President of the Georgian Academy of Sciences Tamaz Gamkrelidze said that ‘Georgian scientists and employees of scientific institutes are concerned over the direction that is taken concerning the Georgian Academy of Science.”