საპყრობილეში მსჯავრდებული გარდაიცვალა
ზუგდიდი.26.12.05.მედიანიუსი. ზუგდიდის #4-ე საპყრობილეში 35 წლის მსჯავრდებული, გერასიმე ჯაჭვლიანი გარდაიცვალა. როგორც "მედიანიუსს" იუსტიციის სამინისტროს პრესსამსახურში განუცხადეს, ჯაჭვლიანმა დღეს დილით გონება დაკარგა. ჯერჯერობით მისი გარდაცვალების მიზეზები უცნობია. გარდაცვლილის გვამი ზუგდიდის საავადმყოფოს პროზექტურაში გადაასვენეს და ცხედარს სამედიცინო ექსპერტიზა უკვე ჩაუტარდა.
იუსტიციის სამინისტროში აცხადებენ, რომ სამედიცინო დასკვნა ჯერჯერობით არ არის დაწერილი. მსჯავრდებულის გარდაცვალების მიზეზები სამედიცინო დასკვნის მომზადების შემდეგ გახდება ცნობილი.
ცნობისათვის: გერასიმე ჯაჭვლიანი 2005 წლის 17 ოქტომბერს ხულიგნობის ბრალდებით დააკავეს. მას სასამართლომ 21 დეკემბერს გამოტანილი განაჩენის თანახმად, 7-თვიანი პატიმრობა მიუსაჯა.

Inmate Died in Prison
26.12.05, “Media News”- In Zugdidi jail №4, 35 years-old inmate Gerasime Djachvliani has died. According to the press-centre of the Ministry of Justice, Djachvliani lost consciousness in the morning. The reasons for the death are still unknown. Medical expertise was conducted in the Zugdidi jail.
However, the medical conclusion is not yet written. The reasons for the death will be cleared up after the expertise.
Gerasime Djachvliani was arrested on the 17th of October, 2005. He was accused of robbery. The court sentenced him to 7 months of imprisonment.