შს მინისტრის ბრიფინგზე ბეჭვდითი მედიის ჟურნალისტები არ შეუშვეს
ბეჭვდითი მედიის ჟურნალისტები, 7 მარტს, შინაგან საქმეთა სამინისტროში, მინისტრ ვანო მერაბიშვილის  ბრიფინგზე არ შეუშვეს.
ამის შესახებ იუწყება გაზეთი „24 საათი“,   8 მარტის ნომერში გამოქვეყნებულ სტატიაში, სათაურით - „„დონაძის ეპოქა“ დასრულდა, „დონაძის ეპოქა“ გრძელდება“.
სტატიაში საუბარია, შს სამინისტროს  ინფორმაციისა და საზოგადოებასთან ურთიერთობის სამმართველოს  უფროსის გურამ დონაძის თანამდებობიდან გადაყენების შესახებ, რის თაობაზეც ვანო  მერაბიშვილმა განცხადება აღნიშნულ ბრიფინგზე გააკეთა.
გაზეთს მოჰყავს მინისტრის სიტყვები, რომელიც  იმედს გამოთქვამს, რომ ინფორმაციისა და საზოგადოებისთან ურთიერთობის სამმართველოს ახალი ხელმძღვანელი შოთა ხიზანიშვილი ჟურნალისტებთან გაცილებით კარგ ურთიერთობებს  დაამყარებს.
„თუმცა შს სამინისტროსა და მასმედიის უფრო გაადვილებული თანამშრომლობა პრესის წარმომადგენლების იგნორირებით დაიწყო“,  წერს სტატიის ავტორი. გაზეთის ინფორმაციით,  პრესის წარმომადგენლები - ჟურნალისტები და ფოტორეპორტიორები, ბრიფინგზე არ დაუშვეს.
„სამინისტროში ახალი წესებია, გაზეთებს არ ვუშვებთ“ - ასეთი მკაცრი პასუხით და ხელის კვრით გამოყარეს „შავ სიაში“ შეყვანილი პრესის ჟურნალისტები, რომელთაც, თურმე, სიახლეზე მოსაუბრე შს მინისტრი არ სწალობთ“, აღნიშნავს  „24 საათი“.

Print Journalists were not Allowed to Attend Minister of the Interior’s Briefing
According to newspaper “24 Saati”, on March 7 the print journalists were not allowed to attend Minister of the Interior’s briefing. The newspaper published an article called “Donadze’s Epoch” Is Over, “Donadze’s Epoch” Continues”.
The article was about the sacking of Ministry of Internal Affair’s Top Spokesperson Guram Donadze, the statement about that was made by the Minister, Vano Merabishvili during the aforementioned briefing.
The newspaper quoted the Minister’s words; Merabishvili expressed his hope that the new Spokesperson, Shota Khizanishvili would be able to have much better relations with the journalists.
“However, the better relations between mass media and the Ministry started with the ignoring of print media” – the author of the article wrote.
“There are new rules in the Ministry” – was the strict answer given to the blacklisted journalists, who, as it turns out, are disliked by the Minister” – newspaper “24 Saati” wrote.