სამტრედიაში პოლიციამ რამდენიმე მოვაჭრე დააკავა
სამტრედია.15.03.06.მედიანიუსი. დღეს სამტრედიაში მოვაჭრეებსა და ადგილობრივ ხელისუფლებას შორის დაპირისპირება მოხდა.
მოვაჭრეებმა საპროტესტო აქცია სამტრედიის მერიის შენობის წინ გამართეს. ისინი სალარო აპარატების სავალდებულო გამოყენებისგან გათავისუფლებას და ფიქსირებული გადასახადის დაწესებას მოითხოვდნენ.
მოვაჭრეები ადგილობრივ ხელისუფლებას დედაქალაქში საპროტესტო აქციაზე გამგზავრების დროს ხელისშეშლაში ადანაშაულებენ. აქციის მონაწილეებმა ცენტრალური გზაც გადაკეტეს, რის შემდეგაც მერიის შენობასთან მობილიზებულმა სპეცდანიშნულების რაზმმა გზა ძალის გამოყენებით გახსნა, ხოლო რამდენიმე მონაწილე დააპატიმრა.
სამტრედიის გამგებელი კახა უჯმაჯურიძე მოვაჭრეთა ბრალდებას უარყოფს და აცხადებს, რომ ადგილობრივ ხელისუფლებას მოვაჭრეთა გამგზავრება არ შეუფერხებია.

The Police Arrested Traders in Samtredia
Samtredia, 15.03.2006, ‘Media News’ – Tension between traders and the local government exists in Samtredia.
The traders organized a protest in front of the Local Government Building. They are opposed to the compulsory purchase of cash desks and demand a fixed charge.
According to the demonstrators, the representatives of the Local Government tried to prohibit the protesters moving in the direction of the Local Government Building. The participants in the strike blocked the roads, while the staff of the Special Forces arrested some of the strike organizers.
Kakha Udjmadjuridze, the Samtredia Governor, denies any accusations and says that the movement of the protesters was not disrupted by anyone.