ზუგდიდში არალეგალური ნაგავსაყრელები მომრავლდა
ზუგდიდის შემოსასვლელთან მდებარე მიტოვებულ მშენებარე საცხოვრებელი კორპუსი ნაგავსაყრელადაა ქცეული. მშენებლობის ბალავერსა და კედლებამოყვანილ ოთახებში თვეზე მეტია  ქალაქის კომუნალური მომსახურების განყოფილების ნაგვის მანქანის მძღოლები ნაგავს ამ ტერიტორიაზე ყოველ დილით ცლიან და როგორც თავად განგვიმარტეს, ამას ადგილობრივი მცხოვრების, მოგელი გაბისონიას თხოვნით აკეთებენ: „ჩემთვის სულ ერთია ნაგავს სად დავყრი. ამ კაცმა გვთხოვა, ჩვენც აქ მოგვაქვს და ვყრით. ამ ორმოების ამოვსება უნდა“,- აცხადებს ერთ-ერთი მძღოლი და ვინაობას  არ გვიმხელს.
ნაგავსაყრელად ქცეული მშენებარე კორპუსის მიმდებარე ტერიტორიაზე მცხოვრები მოსახლეობა ამ ფაქტთან დაკავშირებით უკმაყოფილებას გამოხატავს და აცხადებს, რომ თვეზე მეტია ეს ტერიტორია ანტისანიტარიის ბუდედ და ინფექციის წყაროდაა ქცეული. ისინი ეჭვობენ, რომ მათ მეზობელს ტერიტორიის მისაკუთრება სურს და ამისათვის მიტოვებული მშენებლობის სრულ დაკონსერვებას ამ ხერხით აპირებს. ისინი ასევე არ გამორიცხავენ, რომ გაბისონია კორუფციულ გარიგებაში იყოს ადგილობრივი ხელისუფლების მიწის მართვის სამსახურის თანამშრომლებთან და ყოველივე წინასწარ დაგეგმილი შეთანხმებით ხდებოდეს.
თავად მოგელი გაბისონია მეზობლების ბრალდებებს მონაგონსა და ცილისწამებას უწოდებს და აცხადებს, რომ კომუნალური სამსახურის თანამშრომლებს ნაგვის დაყრა მან მართლაც სთხოვა, რადგან წლების მანძილზე უპატრონოდ მიგდებული მშენებლობის გვერდით ცხოვრება ქვეწარმავლებისა და სიბინძურისაგან გაუსაძლისი ხდება.
კეცხოველის, სიჭინავასა და მახარაძის ქუჩის მცხოვრებლებმა აქციაც გამართეს და ქალაქის კომუნალური სამსახურის თანამშრომლებისაგან მოცემულ ფაქტზე დაუყოვნებლივ რეაგირება მოითხოვეს, თუმცა მათთან ამ პრობლემის მოსაგვარებლად არავინ მისულა. ამ პრობლემის მოგვარებაში დახმარების მოთხოვნით მოსახლეობამ ამ უბანში ხელმოწერების შეგროვებაც დაიწყო.

Number of Illegal Rubbish Dumps Increasing in Zugdidi
An abandoned apartment block in Zugdidi has been transformed into a rubbish dump. Every day, employees from the environmental sanitation authority bring garbage to this site. According to the employees, they do so because of a request from a local inhabitant - Mogeli Gabisonia. “It does not make sense to us where we put this waste. This man just asked us to fill up those empty spaces here”, says one of the representatives of the environmental sanitation authority, not giving his name.
Inhabitants living near the rubbish dump complain about that it is unhygienic. They think that Gabisonia wants to take the land for himself. Neighbors also suspect that Gabisonia may have corrupt agreements with the local land management office.
Mogelia denies the accusations of the neighbors. However, he confirms that he asked the employees of environmental sanitation authority to dump trash on the site, because the abandoned house had changed into the ‘healthy’ environment for vermin.
The inhabitants of Ketskhoveli, Sichinava and Makharadze streets held a protest demanding an immediate reaction from the Zugdidi environmental sanitation authority. However, nobody from the authority has said or done anything. To solve the problem, the inhabitants have started collecting signatures.