პროტესტი მკვლელების დასჯის მოთხოვნით გრძელდება
არასამთავრობო ორგანიზაციებმა „გაერთიანებული ქართული ბანკის“ თანამშრომლის სანდრო გირგვლიანის მკვლელების დასჯა შს მინისტრს, პარლამენტსა და პრეზიდენტს კიდევ ერთხელ შეახსენეს. ისინი 18 აპრილს რესპუბლიკის მოედანზე შეიკრიბნენ და ავტომანქანებით მთავრობის გასაგონად „სიცოცხლის სიგნალი” გამოსცეს. მართალია აქციის ორგანიზატორები პატრულმა დააკავა, თუმცა მალევე გაათავისუფლა.
დაახლოებით დღის 12 საათზე რესპუბლიკის მოედანზე პლაკატებით, საყვირებითა და მეგაფონებით შეიარაღებული „თანასწორობის ინსტიტუტის“ წარმომადგენლები და სანდრო გირგვლიანის ახლობლები გამოჩდნენ და გეზი პარლამენტისკენ აიღეს. მათი მოთხოვნა ერთი იყო - სანდრო გირგვლიანის რეალური მკვლელების დასჯა. სწორედ ამასვე მოუწოდებდნენ მეგაფონებიდან ისინი მთავრობას.
აქციის მონაწილეებმა მანქანებით წრე სახელმწიფო კანცელარიას, პარლამენტსა და უშიშროების შენობას შემოუარეს და პლაკატებიც გააკრეს. აქციას დაპირისპირების გარეშე არ ჩაუვლია. როცა მათ რუსთაველის გამზირის გადაკეტვა სცადეს, პატრულმა აქციის რამდენიმე ორგანიზატორი საზოგადოებრივი წესრიგის დარღვევისთვის დააკავა. მათ შორის იყვნენ ცნობილი სახეები ირაკალი კაკაბაძე და ლაშა ჩხარტიშვილი. პატრულმა ისინი თავისუფლების მოედანზე გაათავისუფლა.
არასამთავრობო ორგანიზაციებთან ერთად აქციაში გირგვლიანის ახლობლები და ნათესავებიც მონაწილეობდნენ. ისინი დარწმუნებულები არიან, რომ დანაშაული გახსნილია და გამოძიებამ კარგად იცის, რომ მკვლელები შსს-ს თანამშრომლები არიან, მაგრამ ხელს აფარებენ.
აქციის მონაწილეები პროტესტის პერმანენტულად გამართვაზე შეთანხმდნენ და გაჩერებას მანამ არ აპირებენ, სანამ სიმართლეს არ მიაღწევენ.
გუშინვე თბილისის პროკურატურამ არ დააკმაყოფილა  გირგვლიანის ოჯახის შუამდგომლობა პროკურორის საქმიდან ჩამოცილებასთან დაკავშირებით.

Protests Demanding Punishment of the Guilty Continue
NGOs again reminded the Minister of Internal Affairs to punish the murders of ‘United Georgian Bank’ employee, Sandro Girgvliani. On 18th April, they gathered on Republic Square, honking their car horns - symbolically sounding a ‘Sign of Life’. The organizers of the protest were detained by the police but were soon released.
At about 12 o’clock, representatives of the ‘Equality Institute’, as well as relatives and friends of Sandro Girgvliani, started protesting to Parliament using car horns, megaphones and placards. Their only demand was that the true murders of Sando Girgvliani be punished and they called upon the government to ensure this happens.
The protestors drove to the buildings of the State Chancellery, Parliament and the Ministry of Security, where they stuck placards. The protest did not go entirely smoothly. When the protestors attempted to block off Rustaveli Avenue, the police detained some of the organizers for obstructing traffic. Irakli Kakabadze and Lasha Chkhartishvili were among those detained, however they were soon released on Tavisupleba (Freedom) Square.
Beside NGOs, relatives and friends of Girgviliani also participated in the protest. They are sure that the investigators already know who the murders are, but those who are guilty are protected because they are the employees at the Ministry of Internal Affairs.
The protestors agreed to hold continuous protests until the truth is revealed and justice is achieved.
Yesterday, the Prosecutor’s Office refused to satisfy the request of Girgvliani family to remove the current prosecutor from the case.