აგრარული უნივერსიტეტის სტუდენტებმა საპროტესტო აქცია გამართეს
თბილისი.04.05.06.მედიანიუსი. დღეს სახელმწიფო აგრარული უნივერსიტეტის სტუდენტებმა უმაღლესი სასწავლებელში საპროტესტო აქცია გამართეს. ისინი უნივერსიტეტის დაცვის თანამშრომლებს სამსახურებრივი უფლებამოსილების გადამეტებაში ადანაშაულებენ და მათ შეცვლას მოითხოვენ.
აგრარული უნივერსიტეტის სტუდენტების ინფორმაციით, დაცვის თანამშრომლები ფიზიკურ და სიტყვიერ შეურაცხყოფას აყენებენ სტუდენტებს. ასევე, ვითომდა შემოწმების მიზნით, ხშირად "სტუმრობენ" გოგონების საპირფარეშოს.
აგრარული უნივერსიტეტის რექტორის მოვალეობის შემსრულებლის თენგიზ ურუშაძის თქმით, უნივერსიტეტის ადმინისტრაცია სტუდენტების არგუმენტებს შეისწავლის და საჭირო ზომებსაც მიიღებს.
"უნდა გავარკვიოთ დაცვის სამსახური სრულად არის დამნაშავე თუ მისი რამდენიმე თანამშრომელია შესაცვლელი. ამ საკითხს შევისწავლით და საჭიროების შემთხვევაში სადამსჯელო ღონისძიებებსაც განვახორციელებთ", - აღნიშნა თენგიზ ურუშაძემ.

Agricultural Institute Students Hold Protest
04.02.06, Tbilisi, ‘Media News’ – Students of the Agricultural Institute held a protest in Tbilisi today. They accuse the guards at the institute of abusing their power and demand they are immediately changed.
According to the students, the guards physically assault the students and often visit girl’s toilets to ‘check’ them.
The Head of the University, Tengiz Urushadze, says they will investigate the case and will respond properly to the students’ demands.
“We have to find out who is guilty. We will investigate the case and punish the guilty people,” says Urushadze.