დევნილებმა ბათუმში საპროტესტო აქცია გამართეს
ბათუმი..29.05.06.მედიანიუსი. დღეს ბათუმში აჭარის მინისტრთა საბჭოს შენობის წინ აფხაზეთიდან დევნილმა მოსახლეობამ საპროტესტო აქცია გამართა. დაბა მახინჯაურში მდებარე სასტუმრო „კოლხეთში“ მცხოვრები დევნილები ყაზახი ინვესტორის მიერ საცხოვრებელი ფართის სანაცვლოდ შეთავაზებულ თანხაზე და სასტუმროს დაცლაზე უარს აცხადებენ.
დევნილები ინვესტორს კომპენსაციის გადახდას ოჯახის სულადობის შესაბამისად სთხოვენ და თითოეული ოჯახისთვის შეთავაზებული 7 000 დოლარის აღებაზე უარს ამბობენ.
დევნილთა ინფორმაციით, არასწორად არის შედგენილი მათი სიებიც, სადაც რამდენიმე ოჯახი ერთად არის რეგისტრირებული. ულტიმატუმის ვადა, რომელიც ყაზახმა ინვესტორმა დევნილებს მისცა, ხვალ იწურება. ულტიმატუმის მიხედვით, ხვალიდან დევნილებს ყოველგვარი კომპენსაციის გადახდის გარეშე გაასახლებენ.
დევნილი  მოსახლეობა ინვესტორის შეთავაზებას უკანონოდ მიიჩნევს და მოთხოვნების დაუკმაყოფილებლობის შემთხვევაში, შენობის დაცლაზე უარს ამბობს.

Refugees Protest in Batumi
Batumi. 29.05.06. Media News. Today, refugees held a protest in front of the Council of Ministers building in Batumi. The refugees living in the ‘Kolkheti’ hotel in Makhinjauri refuse to leave the place and refuse the money offered by Kazakh investors.
The refugees demand they be paid according to the number of members in each family and refuse to take the 7,000 dollars offered to each family living in the hotel.
According to the refugees, the lists have not been properly worked out. The fact is that several families are registered as one on the list. The Kazakh investor announced the deadline for the refugees to accept their offer is tomorrow. After this, it is supposed the refugees will be forced to leave the hotel.