ჩხოროწყუს რაიონში მეხანძრეები გაიფიცნენ
ჩხოროწყუ.05.06.06.მედიანიუსი. დღეს ჩხოროწყუს სახანძრო სამსახურის თანამშრომლებმა საპროტესტო აქცია გამართეს. მეხანძრეებმა სამსახურებრივი მოვალეობის შესრულებაზე სახელფასო დავალიანების გაცემამდე უარი თქვეს და ხელისუფლებას დავალიანების გასტუმრება მოსთხოვეს.
„ყოველწლიურად მხოლოდ 5-6 თვის ხელფასს თუ გვაძლევდენ. ახლა უკვე 40 თვეზე მეტის დავალიანება აქვთ დაგროვილი. ხელფასების გაუცემლობის შემთხვევაში ჩვენ თბილისში ფეხით ჩავალთ და პარლამენტის შენობის წინ გავმართავთ აქციებს“, - ამბობენ გაფიცული მეხანძრეები.
თუმცა მანამდე მეხანძრეებმა ხელისუფლებას სახელფასო დავალიანების გასასტუმრებლად ათდღიანი ვადა მისცეს.
როგორც ჩხოროწყუს  გამგეობაში აცხადებენ, მეხანძრეების ხელფასები ბიუჯეტში თანხების მობილიზების შემდეგ გაიცემა.

Firemen on Strike in Chkorotskhu District
Chkhorotskhu, 05.06.06, ‘Media News’ – The staff of the Chkhorotskhu Fire Company refused to continue work, until the Government pays the salaries owed to them.
“We only get salary for five or six months a year. Salaries for almost forty months are still to be paid. If they do not meet our demands, we will walk to Tbilisi and hold a protest in front of the Parliament”, say protesters.
The fire-fighters gave the government ten days to meet their demands. According to Chkhorotkhu administration, the salaries will be paid when budget is filled.