ბათუმში მცხოვრებ დევნილებს სასტუმროების დაცლა მოსთხოვეს
თბილისი.28.06.06.მედიანიუსი. დღეს დილით ბათუმში სასტუმრო „მესხეთში“ მცხოვრებ დევნილებთან, შენობის დატოვების მოთხოვნით  კრიმინალური პოლიციის თანამშრომლები მივიდნენ. ადგილობრივი ხელისუფლება აფხაზეთიდან დევნილ ოჯახებს  მახინჯაურში, პანსიონატ „მზიურში“ დროებით საცხოვრებელ ფართს გამოუყოფს.
ამ სასტუმროს დაცლის თაობაზე ყაზახი ინვესტორის მიერ დათქმული ვადა დღეს ამოიწურა. ამ  ვადის ამოწურვის შესახებ დევნილები ინფორმირებულნი იყვნენ, თუმცა ისინი შეთავაზებულ საცხოვრებელ ფართში გადასვლას არ აპირებენ და სასტუმროის დაცლაზე უარს ამბობენ. დევნილები უარს ამბობენ ინვესტორის მიერ შეთავაზებულ 7.000 დოლარზეც და კონპენსაციას საცხოვრებელი ფართისა და ოჯახის წევრთაა რაოდენობის მიხედვით მოითხოვენ.
„ჩვენ არც ელექტროენერგია გვაქვს და არც ტელევიზორები, მოქცეულები ვართ ინფორმაციულ ვაკუუმში. ჩვენთან არავინ  მოსულა  და არ შემოუთავაზებია არავითარი პირობები. მთავრობის არცერთი წარმომადგენელი არ შეგვხვედრია“ - აცხადებენ დევნილები.

Refugees Living in Batumi Forced to Leave Hotels
Tbilisi, 28.06.06, ‘Media News’ – Officers of the Criminal Police entered ‘Hotel Meskheti’ in Batumi, demanding that IDPs leave the building. The local government will accommodate the IDPs from Abkhazia in Makhinjauri, in ‘Hotel ‘Mziuri’.
The deadline from the Kazakh investor for emptying the hotel ended today. The IDPs were informed about the deadlines, although they refused to leave the hotel and move to new locations. They also refused to take the 7 thousand dollars offered to them by an investor as compensation.
“We are in an information vacuum as we do not have either electricity or TV sets. None of the representatives of the government met with us”, say the IPDs.