პოლიციამ გუბერნატორის მოადგილის მხრიდან ჟურნალისტზე განხორციელებულ მუქარაზე საქმე არ აღძრა
გორის შს სამმართველოს უფროსმა ზურაბ ჭაბუკიანმა გუბერნატორ მიხეილ ქარელის მოადგილის მარლენ ნადირაძის მხრიდან ჟურნალისტ საბა წიწიკაშვილის მიმართ განხორციელებული მუქარის და შეურაცყოფის ფაქტზე სისხლის სამართლის საქმე არ აძღრა. მასალები პოლიციის უფროსს რამდენიმე თვის მანძილზე ურეაგირებოდ ისე ეწყო, რომ დაზარალებულ ჟურნალისტს პასუხიც კი არ აცნობა. არცთუ ისე დიდ ხნის წინ კი ზურაბ ჭაბუკიანი დააწინაურეს. შიდა ქართლის სამხარეო პოლიციის უფროსმა დევი ჭელიძემ იგი რეგიონის კრიმინალური პოლიციის უფროსად დანიშნა.
შიდა ქართლის გუბერნატორის მოადგილე მარლენ ნადირაძე ჟურნალისტს მის მიერ გამოქვეყნებული სტატიების: - „გუბერნატორის მოადგილეები ნაციონალურ პარტიას აკომპლექტებენ“ და „გუდაბერტყიის გმირი დააწინაურეს“ - გამო დაემუქრა  და სიტყვიერი შეურაცყოფა მიაყენა. აღნიშნულ სტატიებში ძირითადად მარლენ ნადირაძის შესახებაა საუბარი.
ინციდენტის თაობაზე საქართველოს სახალხო დაცმველსაც ეცნობა. სოზარ სუბარმა მასალები შესაბამისი რეაგირებისათვის გორის შს სამმართველოს უფროსს ზურაბ ჭაბუკიანს გადაუგზავნა. გარდა ამისა, სახალხო დამცველის წარმომადგენლებმა მანამდე მარლენ ნადირაძისგან ახსნა-განმარტების ჩამორთმევაც სცადეს, თუმცა ამ უკანასკნელმა ახსნა-განმარტების მიცემაზე უარი თქვა. ამის გამო, სასამართლომ მარლენ ნადირაძე დააჯარიმა.
გორის შს სამმართველოს უფროსის ზურაბ ჭაბუკიანის სახელზე გაგზავნილი სახალხო დამცველის წერილიც  ურეაგირებოდ  იმყოფებოდა. სახალხო დამცველის წარმომადგენლებმა მეორედ გააგზავნეს წერილი გორის პოლიციაში და ჟურნალისტზე განხორციელებული მუქარის შესახებ არსებული მასალები მოიკითხა. ზურაბ ჭაბუკიანმა ასეთი პასუხი გასცა სახალხო დამცველს: „გაცნობებთ, რომ ჩვენს მიერ ბატონ საბა წიწიკაშვილს, 2006 წლის 2 მაისს, გაეგზავნა წერილობითი პასუხი თავისავვე განცხადებაზე იმის შესახებ, რომ მან აღნიშნულ ფაქტთან დაკავშირებით უნდა მიმართოს სასამართლოს, ვინაიდან აღნიშნული ფაქტი არის სამოქალაქო დავა და განცხადებაში არ არის მოყვანილი გარემოებები, რაც გახდებოდა საფუძველი სისხლის სამართლის საქმის დაწყებისა“, - იუწყება ზურაბ ჭაბუკიანი.
მხოლოდ სახალხო დამცველისგან გახდა ცნობილი, რომ გორის პოლიციის უფროსმა საქმე არ აძღრა. თავად ჟურნალისტს ზურაბ ჭაბუკიანისგან და საერთოდ გორის შს სამმართველოდან არავითარი წერილი არ მიუღია.

The Police has not Launched the Case on Deputy Governor’s Assault Towards the Journalist
The head of Gori Regional Department of Interior Ministry, Zurab Chabukiani has not launched the case against Marlen Nadiradze, the Deputy of Governor Mikheil Kareli, for the threat and assault towards Saba Tsitsikashvili. The materials remained without response for several months on the table of the Head of Police and did not inform the incurred journalist about the result. Zurab Chabukiani was promoted not very long ago. Devi Chelidze, the head of Shida Kartli Regional Police appointed him as a Head of Regional Crime Police.
Marlen Nadiradze, the Head of Shida Kartli Deputy Governor threatened and orally assaulted the journalist for the published articles like:- “Deputy Governors Complete National Party” and “Gudabertkia Hero was Promoted”. Elaborated articles particularly were about Marlen Nadiradze.
The Georgian Ombudsman was informed about the fact too. Sozar Subar sent the subsequent materials to Zurab Chabukiani, the Head of Gori regional Department of Interior Ministry for further processing. Besides, representatives of Sozar Subar tried to get explanations from Marlen Nadiradze before, though the latter refused. That is why Marlen Nadiradze was fined by the court.
The letter, sent to Zurab Chabukiani, the Head of Gori Department of Interior Ministry, remained without respond. The representatives of Ombudsman sent another letter to Gori Police Department and demanded the materials about the threat expressed towards the journalist. Zurab Chabukiani replied Ombudsman thus: “I want to inform you that, Mr. Saba Tsitsikashvili was replied on the 2nd of May to his announcement, informing that he was to appeal to the court concerning the fact, as elaborated event is civil argue and there are not any circumstances that could base the criminal case.”- says Zurab Cheishvili.
Only Ombudsman informed us that the head of Gori Police has not launched the case. But the journalist has received letter from neither Zurab Chabukiani, nor Gori regional Department of Interior Ministry.