მკვლელობის მცდელობაში ეჭვმიტანილი საავადმყოფოდან გაიქცა
თბილისი.10.07.06.მედიანიუსი. დღეს დილით თბილისის #1 კლინიკური საავადმყოფოდან მკვლელობის მცდელობაში ეჭვმიტანილი, 17  წლის მინდია გოგოჭური გაიქცა.
როგორც „მედიანიუსს“ საქართველოს შსს-ს ადმინისტრაციის უფროსმა შოთა ხიზანიშვილმა უთხრა, სამართალდამცველებმა მინდია გოგოჭური  9 ივლისს, თბილისში მომხდარი ჩხუბის გამო დააკავეს. ჩხუბის დროს მიღებული, სხეულის სხვადასხვა დაზიანებებით იგი თავდაპირველად, ივანე ჯავახიშვილის სახელობის თბილისის სახელმწიფო უნივერსიტეტის კლინიკურ საავადმყოფოში მოათავსეს. თუმცა, შემდეგ თბილისის #1 კლინიკურ საავადმყოფოში გადაიყვანეს.
პოლიციისთვის ჯერჯერობით უცნობია, თუ რა გზით მოახერხა ეჭვმიტანილმა საავადმყოფოდან  გაქცევა. მიმდინარეობს მისი ძებნა;
შოთა  ხიზანიშვილის თქმით, სამართალდამცველებს აქვთ გარკვეული ინფორმაცია, რომლის საფუძველზეც, გაქცეულის დაკავება, სავარაუდოდ, მოხერხდება. მისივე თქმით, სისხლის სამართლის საქმე საპატრულო პოლიციის იმ ორი თანამშრომლის მიმართაც აღიძრა, რომლებიც კლინიკაში მყოფ მინდია გოგოჭურს იცავდნენ.

Person, Accused in Murder, Runs Away from the Hospital
Tbilisi, 10.07.06, ‘Media News’ – Mindia Gogochuri, 17, accused in murder run away from the #1 Clinic Hospital.
According to Shota Khizanishvili, the head of the Administration of Ministry of Internal Affairs, Mindia Gogochuri was arrested by law enforcers of the 9th of July. Gogochuri had several injuries, received during the street fight. After arrest he was moved to the hospital.
It is not still known how Gogochuri managed to ran away from the Hospital. Police is looking for him.
Shota Khizanishvili has important information, which will help to arrest Gogochuri. The criminal case was also launched against two police officers, who should protect Mindia Gogochuri.