აფრასიძეების წინაარმდეგ ჩატარებულ სპეცოპერაციას ფილმი მიეძღვნა
თბილისი.06.08.06.მედიანიუსი. 7 აგვისტოს თბილისის კინოს სახლში გაიმართება სტუდია „რეპორტიორის“ ახალი ფილმის „მიართვით კუბდარი მინისტრს“ პრეზენტაცია.
ფილმი ეხება შინაგან საქმეთა სამინისტროს მიერ 2004 წლის 24 მარტს მესტიის რაიონის სოფელ ეცერში ჩატარებულ სპეცოპერაციას, რომლის დროსაც დაიღუპნენ მამა-შვილი _ ევგენი და ომეხ აფრასიძეები, ხოლო გოჩა და შმაგი აფრასიძეები დააპატიმრეს. მათ სასამართლომ 20 წლამდე თავისუფლების აღკვეთა მიუსაჯა.
ფილმი „მიართვით კუბდარი მინისტრს“ 35-წუთიანია. ჩვენებაზე მიწვეულნი არიან არასამთავრობო ორგანიზაციების, პოლიტიკური პარტიებისა და საზოგადოების წარმომადგენლები. ჩვენების დასრულების შემდეგ გაიმართება დისკუსია.
ხვალვე ნაჩვენები იქნება სტუდია „რეპორტიორს“ მომავალი ფილმის ანონსიც. ფილმი ეხება 2 მაისს თბილისში, ჩოგბურთის კორტებთან ჩატარებულ სპეცოპერაციას, რომლის დროსაც შს სამინისტროს სპეცოპერაციისას დაიღუპა ზურაბ ვაზაგაშვილი და ალექსანდრე ხუბულოვი, ბონდო ფუთურიძე კი მძიმედ დაიჭრა.

Special Operation Against Aphrasidzes Is Filmed
Tbilisi. 06.08.06. Media News. On the 7th August presentation of new film ‘Serve the Minister with Kubdari’ will be held in the Tbilisi Cinema House.
The film views the special operation held on 24th March, 2004 in Mestia region village of Etseri by the Interior Ministry, which resulted into the death of father and son-Evgeni and Omekh Aphrasidzes, while Gocha and Shmagi Aphrasidzes were detained. They were sentenced to twenty years imprisonment by the court.
The film, ‘Serve the Minister with Kubdari’ is 35-minute-long film. NGOs, political Parties and public representatives are invited to the presentation. It will be followed by discussion.
Tomorrow new film announcement of studio ‘Reporter’ will be shown. The film views the special operation held on the 2nd May near tennis courts in Tbilisi, which resulted in the death of Zurab Vazagashvili and Aleksandre Khubulov, but Bondo Phuturidze was badly wounded.