60 წლის ქალბატონი შველას ითხოვს
კასპის რაიონის სოფელ მეტეხში მცხოვრები ნაილი გეჯაძის ახლობლები შველას ითხოვენ. კასპის რაიონული სასამართლოს თავმჯდომარემ 60 წლის ქალბატონს პროცესზე ნაილი გეჯაძის დაუსწრებლად აღკვეთის ღონისძიების სახით პატიმრობა შეუფარდა. ვინაიდან ნაილი გეჯაძე პროცესზე არ იმყოფებოდა, პროკურატურის შუამდგომლობით ქალბატონზე ძებნა გამოცხადდა.
ნაილი გეჯაძის ინტერესებს ამჟამად ,,ქრისტიანულ-მართლმადიდებლური კავშირის” თავმჯდომარე ლეილა სამხარაძე იცავს. ლეილა სამხარაძის თქმით, კასპის მოსამართლე გენადი მილაძემ კანონის  ნორმების დარღვევით ერთპიროვნულად მიიღო გადაწყვეტილება, უდანაშაულო ქალბატონს პატიმრობა შეუფარდა და მასზე ძებნა გამოაცხადა.
ლეილა სამხარაძე: „ქალბატონი ნაილი გეჯაძე უსამართლოდ იჩაგრება.  პროკურატურა და სასამართლო ყველაფერს აკეთებს  პოლიციის უფროსის გასამართლებლად და კასპის პოლიციის ინტერესების დასაცავად.“
საქმე იმაშია, რომ 2006 წლის 21 თებერვალს კასპის რაიონის სოფელ მეტეხში მცხოვრები ნაილი გეჯაძე იმყოფებოდა კასპის პოლიციის უფროსის შოთა როსტიაშვილის კაბინეტში. ნაილი გეჯაძე წლების განმავლობაში კასპის პოლიციისაგან საკუთარ მეზობელთან არსებული კონფლიქტის მოგვარებას ითხოვდა. გეჯაძეს მეზობლებთან მიჯნის თაობაზე ჰქონდა დავა. გეჯაძის განცხადების საფუძველზე კასპის პოლიციამ გეჯაძის მეზობლებს მავთულბადე მოუშალა. 21 თებერვალს კი ნაილი გეჯაძე პოლიციაში იმიტომ მივიდა, რომ იქნებ იმ ბოძების მოშლაშიც დამეხმაროთ, რაზეც ჩემს მეზობლებს მავთულბადე ჩემს ნაკვეთში ჰქონდათ შემოვლებულიო. გეჯაძემ ჯიბიდან 50 დოლარი ამოიღო და პოლიციის უფროსს მაგიდაზე დაუდო – ამ ფულით თქვენმა ბიჭებმა ისიამოვნონო…
კასპის პოლიციის უფროსმა შოთა როსტიაშვილმა გეჯაძის მიერ 50 დოლარის დადება ქრთამის მიცემად შეაფასა. სასწრაფოდ დაურეკა ოპერატიულ თანამშრომლებს და მომხდარი ფაქტი აუწყა. ქრთამის მიცემის ფაქტზე გამოძიება ნაილი გეჯაძის მიმართ მაშინვე დაიწყო. 60 წლის მანდილოსანი იქვე დააპატიმრეს.
23 თებერვალს კასპის სასამართლომ დაკავებულს აღკვეთის ღონისძიებად გირაო 10 000 ლარი შეუფარდა. ამ ხნის განმავლობაში გეჯაძემ აღნიშნული თანხა ვერ გადაიხადა, რის გამოც გირაო პატიმრობით შეეფარდა. სწროედ ამ ფაქტის გამო არიან შეწუხებულები მისი ახლობლები და წარმომადგენელი.
რაც შეეხება იმ 50 დოლარს, თუ საიდან ჰქონდა ასაკოვან მანდილოსანს უცხოური ვალუტა, მისი წარმომავლობაც დადგინდა. ირკვევა, რომ ნაილი გეჯაძის გოგო ამერიკის შეერთებულ შტატებშია გათხოვილი, საიდანაც დედას ყოველთვიურად რამდენიმე ასეული დოლლარს უგზავნის. კასპის პოლიციაში კი ჰგონიათ, რომ გეჯაძე სპეციალურად იყო მიგზავნილი.

Relatives of Ms. Naili Gedjadze, living in the village of Metekhi, Kaspi District demand help. Chairman of the Kaspi District Court sentenced sixty-year-old Ms. Naili Gedjadze to preliminary detention at the court hearing which the accused did not attended herself. Thus the prosecutor's office raised mediation on her being declared as a wanted.
Ms. Naili Gedjadze is now defended by Ms. Leila Samkharadze, chairwoman of the 'Christian-Orthodox Union'. According to Leila Samkharadze Kaspi District Judge, Mr. Genadi Miladze passed verdict individually and sentenced innocent woman to imprisonment and declared her wanted.
Ms. Leila Samkharadze states: "Ms. Naili Gedjadze is unfairly oppressed. Prosecutor's Office and Court do their best to acquit and defend the rights of the head of the Police Station".
The point is that on February 21, 2006 Ms. Naili Gedjadze, resident in the village of Metekhi was in Mr. Shota Rostiashvili's quarter, chief of the Kaspi District Police Department.
Ms. Naili Gedjadze demanded the settlement of her conflict with neighbor. Ms. Gedjadze had an argument about a plot. On the basis of her appeal Kaspi District Police dismantled a wire entanglement of her neighbors. On February 21 Ms. Naili Gedjadze arrived at the police station demanding the posts of the wire entanglement be removed as well.  Ms. Gedjadze withdrew 50 USD from her pocket and said putting it on the table -let your policemen enjoy themselves with that money…
Head of the Kaspi District Police Station Shota Rostiashvili considered it to be a bribe and immediately informed the operative policemen about the fact. The investigation on bribery launched immediately and sixty-year-old woman was detained.
On February 23 Kaspi District Court bailed the accused to 10 000GEL. Ms. Gedjadze could not pay the sum and thus the bail changed into imprisonment. The fact does worry the relatives and representatives of the accused.
As for 50 USD, it was also found out where elderly woman could get foreign currency. Ms. Naili Gedjadze's daughter is married to an American and she sends her several hundreds dollars every month. However, Kaspi District Police staff thinks Ms. Gedjadze was specially sent to provoke them.