სოფლის მეურნეობის მინისტრი რეგიონებში ტრაქტორებს ძვირად არიგებს
ორი დღის წინ სოფლის მეურნეობის მინისტრმა პეტრე ცისკარიშვილმა სამინისტროში რეგიონების რწმუნებულები დაიბარა. შეხვედრაზე მხოლოდ შიდა ქართლის გუბერნატორი მიხეილ ქარელი არ იმყოფებოდა. შიდა ქართლიდან პეტრე ცისკარიშვილს მხოლოდ სოფლის მეურნეობის სამინისტროს შიდა ქართლის სამმართველოს უფროსი სამსონ ქებაძე ეახლა. ქებაძე ჩვენთან საუბარში ადასტურებს, რომ შეხვედრაზე რწმუნებულები იყვნენ დაბარებულები.
სამსონ ქებაძე: „დაგიდასტურებთ, რომ პეტრე ცისკარიშვილს რწმუნებულები ჰყავდა დაბარებული. მე მიხეილ ქარელმა მთხოვა, რომ აღნიშნულ შეხვედრაზე წავსულიყავი. ვერ გეტყვით, რა მიზეზით არ წავიდა მინისტრთან მიხეილ ქარელი. იქიდან რომ ჩამოვედი ყველაფერი მოვახსენე ქარელს. რაც შეეხება შეხვედრის მიზანს, ძირითადად საუბარი შეეხო სოფლის მეურნეობის სისტემაში არსებულ სხვადასხვა საკითხს. მაგალითად, საუბარია ტრაქტორების ჩამოყვანაზე და ფერმერებისთვის შეღავათიან პირობებში მიყიდვაზე. უნდა გითხრათ, რომ ტექნიკა საკმაოდ ძვირია. მაგალითად 130 ცხენისძალის მქონე ტრაქტორი ფერმერებმა 69 000 ლარად უნდა შეისყიდონ. წინდაწინ მხოლოდ თანხის 10%-ის გადახდა მოუწევთ. მთლიანი თანხა კი ორ წელიწადში უნდა დაიფაროს.”

Minister of Agriculture Distributes Tractors in the Regions for More Expensive Price
Two days ago, Petre Tsiskarishvili, Minister of Agriculture, invited the regional governors. Shida Kartli Governor, Misha Kareli, was not among them only. The Chief of the Shida Kartli Department of the Ministry of Agriculture, Samson Kebadze was only guest from the region. Kebadze told us that only governors were invited to the negotiation.
Samson Kebadze: "Petre Tsiskarishvili really invited only governors. Mikheil Kareli asked me to go instead of him. I cannot tell you the reason why he did not go there himself. I informed him about the meeting in details. As for the meeting itself we discussed the several questions in the agricultural field. For example we spoke about delivering the tractors in the region and sell them to the farmers for law prices. I should point out that the technique is too expensive. Farmers should have to pay 69,000 GEL for a tractor with 130 horse power. They will have to pay only the 10 % of its price in advance. Farmers will pay the whole money during two years."