სოხუმის სასამართლო დაკავებული ქართველების საკითხს განიხილავს
დღეს, სოხუმის სასამართლო სამი დაკავებული ქართველის, კობა ღაჭავას, ლევან რიგვავასა და ივერი ყორშიასთვის აღმკვეთი ღონისძიების საკითხს განიხილავს. სავარაუდოდ, მათ სამთვიან წინასწარ პატიმრობას მიუსჯიან.
როგორც აფხაზური საინფორმაციო საშუალებები იტყობინებიან, სოხუმის სასამართლო ტრიბუნალი მათ საზღვრის უკანონო დარღვევისა და პროვოკაციისთვის გაასამართლებენ. მათ უფლებებს აფხაზი ადვოკატი გენო ზარანდია დაიცავს.
შეგახსენებთ, პირველ მარტს ზუგდიდის რაიონის სოფელ შამგონაში მიმდინარე საპროტესტო აქციის მონაწილეებს აფხაზური მხარის კონტროლირებადი ტერიტორიიდან ცეცხლი გაუხსნეს. სროლა დაახლოებით ნახევარ საათს გაგრძელდა. აფხაზურმა მხარემ სამი სტუდენტი დააკავა.

Sokhumi Court Discusses the Case of Detained Georgians
Today, the Sokhumi Court discusses the preventive measures against three detained Georgians, Koba Ghachava, Levan Rigvava and Iveri Khorshia. They are supposed to be sentenced to three-month pretrial imprisonment.
According to the Abkhazian information sources, the Sokhumi Court Tribunal will try them for illegal crossing of the border and provocation. Lawyer Geno Zarandia defends the detainees’ rights.
Participants of the protest demonstration, which was held in the village of Shamgona in the Zugdidi district, were fired from the Abkhazian side. The shooting lasted nearly half an hour. As a result, the Abkhazian side detained three students.