"თანასწორობის ინსტიტუტის" წევრი ჯაბა ჯიშკარიანი დააკავეს
თბილისი.19.03.07.მედიანიუსი. არასრულწლოვანი მსჯავრდებულის გიორგი ზერეკიძის სასამართლო პროცესის დასრულების შემდეგ სამართალდამცველებმა არასამთავრობო ორგანიზაცია "თანასწორობის ინსტიტუტის"  წევრი ჯაბა ჯიშკარიანი დააკავეს.
როგორც "მედიანიუსს" "თანასწორობის ინსტიტუტის" წარმომადგენელმა ლევან გოგიჩაიშვილმა განუცხადა, ჯიშკარიანი სასამართლოს უპატივცემულობის ბრალდებით დააკავეს.
"ამ დროისთვის ჯიშკარიანი კვლავ  სააპელაციო სასამართლოს შენობაში იმყოფება. სავარაუდოდ, მას 208-ე მუხლით გაასამართლებენ, რაც მაქსიმუმ ერთ თვემდე თავისუფლების აღკვეთას ითვალისწინებს", - განაცხადა ლევან გოგიჩაიშვილმა.

Jaba Jishkariani, Member of Egalitarian Institute, Is Detained
Tbilisi. 19.03.07. Media News. After the trial of the juvenile accused, Giorgi Zerekidze, was over, law enforcers detained Jaba Jishkariani, a member of the non-governmental organization, Egalitarian Institute.
Levan Gogichaishvili, a representative of the Egalitarian Institute said in his conversation with Media News that Jishkariani was detained for disrespecting the court.
“Jishkariani is still in the building of the Appeal Court. He is supposed to be tried under the Article 208 and might be sentenced to maximum one-month-imprisonment,” said Gogichaishvili.