ჯაბა ჯიშკარიანის გათავისუფლების მოთხოვნით საპროტესტო აქციები გაიმართება
თბილისი.20.03.07.მედიანიუსი. არასამთავრობო ორგანიზაცია 'თანასწორობის ინსტიტუტის' წარმომადგენლის ჯაბა ჯიშკარიანის დაკავების გამო, რომელსაც მოსამართლოს უპატივცემულობის ბრალდებით 30-დღიანი პატიმრობა მიუსაჯეს, აღნიშნული ორგანიზაციის წევრები საპროტესტო აქციების გამართვას გეგმავენ.
როგორც 'მედიანიუსს' 'თანასწორობის ინსტიტუტის' წევრმა, ლევან გოგიჩაიშვილმა განუცხადა, პირველ რიგში, დაგეგმილია სასამართლოს მიერ გამოტანილი განაჩენის გასაჩივრება.
'ჩვენ აუცილებლად გავასაჩივრებთ სასამართლოს უკანონო გადაწყვეტილებას, რის შემდეგაც ვგეგმავთ იმ მანდატურების წინააღმდეგ სარჩელის შეტანას, რომლებმაც ჟურნალისტებსა და დარბაზში მყოფ სხვა პირებს ფიზიკური შეურაცხყოფა მიაყენეს', - განაცხადა ლევან გოგიჩაიშვილმა.
მისივე თქმით, დაკავებული ჯაბა ჯიშკარიანის გათავისუფლებმის მოთხოვნით, 'თანასწორობის ინსტიტუტის' ერთ-ერთი წევრი ზურაბ რთველიაშვილმა უვადო შიმშილობა გამოაცხადა.
ცნობისთვის: ჯაბა ჯიშკარიანი არასრულწლოვან გიორგი ზერეკიძის სასამართლო პროცესზე (რომელსაც სააპელაციო სასამართლომ 7 წლით თავისუფლების აღკვეთა მიუსაჯა), სასამართლის უპატისცემულობის ბრალდებით დააკავეს.

At Protest Demonstrations Release of Jaba Jishkariani Will Be Demanded
Tbilisi. 20.03.07. Media News. Members of the Egalitarian Institute are going to hold protest demonstrations where they will demand the law enforcement bodies to release Jaba Jishkariani, a representative of their institute. Jishkariani was detained because of disrespect to the court and the judge sentenced him to 30-day-imprisonemnt.
Levan Gogichaishvili, a member of the above-mentioned NGO said in his conversation with the Media News, that initially they intend to appeal against the verdict.
“We will definitely appeal against the court verdict and then we will appeal against the court bailiffs who had assaulted the journalists and ordinary people who were in the hall during the trial,” said Gogichaishvili.
Gogichaishvili added that another member of the Egalitarian Institute, Zurab Rtveliashvili went on a hunger-strike regarding the situation.
Jaba Jishkariani was detained at the trial of juvenile accused, Giorgi Zerekidze, whom the court sentenced to seven-year-imprisonment. Jishkariani was blamed for disrespect to the court.