თელავში საჯარო ინფორმაცია არასამთავრობო ორგანიზაციებისათვისაც იბლოკება
თელავის მუნიციპალიტეტის გამგეობის მიერ  საჯარო ინფორმაციის გაუცემლობასთან დაკავშირებით 31 მარტს, ახალგაზრდა იურისტთა ასოციაციის თელავის ოფისში, ადგილობრივი არასამთავრობო ორგანიზაციების შეხვედრა გაიმართა.
როგორც ახალგაზრდა იურისტთა ასოციაციის თელავის ოფისის ხელმძღვანელი ლელა ტალიური აცხადებს, ადგილობრივი თვითმართველობის არჩევნების შემდეგ,  არასამთავრობო ორგანიზაციებს, მათ შორის ახალგაზრდა იურისტთა ასოციაცას, უფრო   მეტად უჭირთ საჯარო ინფორმაციის მოპოვება.
კახეთის რეგიონის არასამთავრობოებმა  დისკუსიის შემდეგ გადაწყვიტეს, რომ  შესაბამისი წერილით კახეთის რეგიონში პრეზიდენტის რწმუნებულს  გია ნაცვლიშვილს მიმართონ.

In Telavi Public Information Is Blocked for Non-Governmental Organizations
On March 31, Young Lawyers Association’s Telavi Office hosted the meeting of the local NGOs where they discussed the problem of having been refused to receive public information from the Telavi Municipality.
The Head of the Young Lawyers Association’s Telavi Office, Lela Taliuri said that after the local self-governmental elections, non-governmental organizations as well as their representatives have been unable to receive public information at the Municipality.
After the discussion the Kakheti region NGOs decided to petition Gia Natsvlishvili, the President’s representative to the Kakheti region.
Natsvlishvili has already met the representatives of the local NGOs once and offered them cooperation.