ჟურნალისტი ლაშა ბერულავა კოლეგის მიმართ მუქარის ფაქტს უარყოფს
ჟურნალისტი ლაშა ბერულავა უარყოფს მისი და მისი მეუღლის,  სამეგრელო-ზემო სვანეთში პრეზიდენტის სახელმწიფო რწმუნებულის პრეს-მდივნის ლალი გელენავას მიმართ წაყენებულ ბრალდებას, თითქოს ისინი ფოთის  დამოუკიდებელ გაზეთ „თავისუფალი სიტყვის“ რედაქტორს  ელისო ჯანაშიას ემუქრებოდნენ. როგორც სააგენტო „პირველს“ ლაშა ბერულავამ განუცხადა, ელისო ჯანაშიას მიმართ არანაირ მუქარას და ზეწოლას ადგილი არ ჰქონია.
„ეს იყო მხოლოდ და მხოლოდ უსიამოვნო საუბარი, გამოწვეული იმით, რომ ჯანაშიამ ჩემი მეუღლის მიერ კერძო საუბარში მოთხრობილი ამბავი საგაზეთო სტატიაში ოფიციალურ კომენტარად გამოიყენა. მზად ვარ ამ საქმესთან დაკავშირებით ყველა კითხვას ვუპასუხო, მათ შორის გამოძიების კითხვებსაც,“  -   განუცხადა „პირველს“ ლაშა ბერულავამ.
მისი განმარტებით, გელენავას და ჯანაშიას კერძო საუბარი სამხარეო რწმუნებულის დაცვის წევრთან მომხდარ შელაპარაკებას ეხებოდა.
12 თებერვალს, ელისო ჯანაშიამ სახალხო დამცველს  განცხადებით  მიმართა და მის მიმართ განხორცლებეული ზეწოლის ფაქტზე რეაგირება ითხოვა. სოზარ სუბარი, თავის მხრივ, გენერალურ პროკურატურას დაუკავშირდა.
29 მარტს სახალხო დამცველს გენერალური პროკურატურიდან შეატყობინეს, რომ მისი წერილის საფუძველზე, 22 მარტს ზუგდიდის შს რაიონულ სამმართველოში დაიწყო წინასწარი გამოძიება ელისო ჯანაშიასთვის ჟურნალისტური საქმიანობის განხორციელებაში ხელის შეშლის ფაქტზე.

Journalist Lasha Berulava refutes the accusations of Editor of Poti-based newspaper “Tavisupali Sitkva” Eliso Janashia according to which he and his wife Lali Gelenava (press secretary of Samegrelo-Zemo Svaneti Governor) were threatening her.
Berulava told news agency “Pirveli” that there were no threats or pressuring of Eliso Janashia on his or his wife’s’ part.
“It was just an unpleasant conversation, which was caused by the fact that Janashia used the story that my wife had told her during a private conversation in her newspaper article as an official comment from my spouse. I’m ready to answer any questions in connection with this case, including the questions from law enforcers” – Lasha Berulava told “Pirveli”.
Berulava says the private conversation between Gelenava and Janashia concerned the incident between the Head of the Governor’s Security Service and Editor of Zugdidi-based newspaper “Ghia Boklomi” Ilia Chachibaia.
On February 12 Eliso Janashia applied to Public Defender and asked him to react to the fact that she had been pressured by Lasha Berulava and Lali Gelenava. Public Defender Sozar Subari contacted Prosecutor General’s Office.
On March 29 Public Defender was contacted by Prosecutor General’s Office and informed that based on his application the Zugdidi Department of Ministry of Internal Affairs had launched a preliminary investigation over preventing Eliso Janashia from performing her professional duties.