საზოგადოებრივ არხზე ახალი თოქ-შოუ გავა, რომელიც ეროვნული უმცირესობების პრობლემატიკას გააშუქებს
2 ივნისიდან, საზოგადოებრივი მაუწყებლის ეთერში ახალი ტოქ-შოუ გავა, რომელიც  ეროვნული უმცირესობების პრობლემატიკას გააშუქებს.
საზოგადოებრივი მაუწყებლის გენერალურმა დირექტორმა თამარ კინწურაშვილმა, გუშინ, საქართველოში ევროპის  საბჭოს „ეროვნული უმცირესობების დაცვის ჩარჩო კონვენციის“ განხორციელებასთან დაკავშირებული რეკომენდაციების პაკეტის პრეზენტაციაზე განაცხადა, რომ თოქ-შოუ  იქნება ერთგვარი ტრიბუნა უმცირესობის წარმომადგენლებისთვის, გამოხატონ თავიანთი მოსაზრებები, ისაუბრონ იმ პრობლემატიკაზე რაც მათ აწუხებთ.
„თუმცა, პროგრამა არ შემოიფარგლება მხოლოდ დისკუსიით - გადაცემის ფორმატი ითვალისწინებს საქართველოში მცხოვრები უმცირესობების კულტურის, ისტორიის  თანამედროვე ცხოვრების გაშუქებას,“ - აღნიშნა კინწურაშვილმა.
მისივე ცნობით, სატელევიზიო პროგრამის პრეზენტაცია თბილისის ისტორიულ ნაწილში - აბანოთუბანში მოეწყობა.
„ღია ცის ქვეშ გაიმართება კონცერტი ეთნიკური ჯგუფების მონაწილეობით. ქართველი  მომღერლები კი  უმცირესობების ენაზე საესტრადო სიმღერებს შეასრულებენ,“ - განაცხადა საზოგადოებრივი მაუწყებლის გენერალურმა დირექტორმა.
მისივე ცნობით, საზოგადოებრივი მაუწყებელი სექტემბრიდან მაყურებელს საქართველოში მცხოვრები ეროვნული უმცირესობების შესახებ მომზადებული დოკუმენტური ფილების ციკლს შესთავაზებს.
კინწურაშვილის განცხადებით, ცენტრალური მედია ნაკლებ ყურადღებას უთმობს ეთნიკური უმცირესობებით დასახლებულ რეგიონებს და ეს დისკრიმინაციული პრაქტიკა უნდა აღმოიფხვრას.

Starting from June 2 the Georgian Public Broadcasting will be airing a talk show covering ethnic minority issues
Yesterday at the presentation of the package of recommendations concerning the implementation of the Council of Europe’s Framework Convention for the Protection of National Minorities Tamar Kitsurashvili - Director General of Georgian Public Broadcasting announced that the talk show will be a kind of platform for the representatives of ethnic minorities to express their opinions and discuss the problems they face.
“The programming is not limited to the discussion only – the culture, history and current life of the ethnic minorities residing in Georgia will be covered as well” – stated  Tamar Kitsurashvili.
The presentation of the TV programme, according to the GPB Director General, will be held in Abanotubani - historical part of Tbilisi. “A concert will be given in the open air with the participation of ethnic groups. Georgian singers will perform pop songs in the languages of ethnic minorities” – she added.
From September, according to Kintsurashvili, the Georgian Public Broadcasting will offer the audience a series of documentaries about the ethnic minorities living in Georgia. The central media, pays scarce attention to the regions populated with ethnic minorities and a discriminative practice of a kind is to be eradicated – stated the head of the Georgian Public Broadcasting.