პატიმართა ახლობლებს არასრულწლოვანთა კოლონიასთან მიახლოების საშუალებას არ აძლევენ
თბილისი.14.08.07.მედიანიუსი. ავჭალაში მდებარე არასრულწლოვანთა კოლონიასთან მისასვლელი გზა ამ დროისათვის გადაკეტილია. საპატრულო პოლიცია პატიმრების ახლობლებსა და სხვადასხვა არასამთავრობო ორგანიზაციების წარმომადგენლებს კოლონიასთან მიახლოების საშუალებას არ აძლევს.
როგორც "მედიანიუსს" ახალგაზრდა იურისტთა ასოციაციის საპარლამენტო მდივანმა ბესარიონ აბაშიძემ განუცხადა, პოლიცია არღვევს მათი, როგორც არასამთავრობო ორგანიზაციების წარმომადგენლების უფლებას, რომელიც მათ თავად საქართველოს პრეზიდენტისგან აქვთ მინიჭებული. "კოლონიის ხელმძღვანელობის გადაწყვეტილებით, დაახლოებით 100 ბავშვი რუსთავის მეორე კოლონიაში გადაიყვანეს. თუმცა, აღნიშნული ცვლილების მიზეზი არავის  განუმარტავს. უცნობის, თუ რა მდგომარეობაა ამ დროისათვის კოლონიის ტერიტორიაზე", - განაცხადა ბესარიონ აბაშიძემ.
მისივე ინფორმაციით, ახალგაზრდა იურისტთა ასოციაციამ და რესპუბლიკური პარტიის წარმომადგენელმა თინა ხიდაშელმა პროკურატურის ცხელ ხაზზე უკვე დარეკეს და აცნობეს საპატრულო პოლიციის უკანონო ქმედების შესახებ.
როგორც აღნიშნული ორგანიზაციის და პოლიტიკური პარტიების წარმომადგენლები აცხადებენ, გზის უკანონო გადაკეტვის გადაწყვეტილება საპატრულო პოლიციის ხელმძღვანელმა გიორგი გრიგალაშვილმა მიიღო.

Relatives Are Not Allowed to Meet Juvenile Prisoners
Tbilisi.14.08.07.Medianews. The road to Avchala Juvenile Custody is blocked. Patrol Police does not allow the relatives of prisoners and representatives of various non-governmental organizations to approach the jail.
Besarion Abashidze, parliamentary secretary of the Young Lawyers Association (GYLA) said in his conversation with Medianews, that police violates their right on entering the prison because Georgian President granted them with the right as NGO representatives. “According to the jail administration’s decision, nearly one hundred juveniles were taken to Rustavi Prison #2. However nobody explained the reason of their replacement. We have no information about current situation in prison,” said Abashidze.
Tina Khidasheli, representative of the Republic Party and Young Lawyers Association called the hot line of the Prosecutor’s Office and informed them about illegal behavior of the patrol policemen.
According to their representatives, Giorgi Grigalashvili, the head of the Patrol Police decided to cut off gas supply to the prison.