კახა ძაგანია: სააკაშვილმა შერჩევითი სამართალი დაამკვიდრა
თბილისი.22.08.07.მედიანიუსი. დღეს ლეიბორისტული პარტიის იდეოლოგიურმა მდივანმა კახა ძაგანიამ თბილისში ე.წ. კამიკაძე-აივნების ნგრევასთან დაკავშირებით პრესკონფერენცია გამართა. მისი განცხადებით, მიხეილ სააკაშვილმა ქვეყანაში შერჩევითი სამართალი დაამკვიდრა და უბრალო მოქალაქეებისგან განსხვავებით, მთვრობის წევრებს პრივილეგიები მიანიჭა.
"სააკაშვილი ვარდების რევოლუციის შემდეგ აცხადებდა, რომ არ იქნებოდა პრივილეგიები, თუმცა როგორც ყოველთვის, პირობა დაარღვია. მაშინ, როდესაც უბრალო ადამიანებს უნგრევენ სახლებს, დიმიტრი ქიტოშვილის მამის ბინა, რომელზეც უკანონოდ არის მიშენება გაკეთებული, ხელს არავინ ახლებს. ეს მიშენება დიმიტრი ქიტოშვილის მთავრობაში მოსვლის შემდეგ გაკეთდა. აღსანიშნავია ისიც, რომ მის მეზობლებს უკვე დაუნგრიეს მიშენებები. სააკაშვილმა შერჩევითი სამართალი დაამკვიდრა და მისი მსახურები პრივილეგირებულები არიან. კეთილი ინებონ, ჯერ თავისი სახლები დაანგრიონ და მერე ჩვეულებრივი მოქალაქეების", - განაცხადა კახა ძაგანიამ.

Tbilisi.22.08.07.Medianews. Today, Kakha Dzagania, Ideological Secretary of Labor Party, held press-conference regarding the deconstruction of so-called Kamikadze-verandas in Tbilisi. He stated that Mikheil Saakashvili established optional justice in the country and unlike ordinary people, members of government enjoy some privileges.
“After Rose Revolution, Saakashvili claimed that nobody will enjoy privileges; however, he could not keep his promise as a rule. While the houses of ordinary people are deconstructed, nobody touches the house of Dimitri Kitoshvili’s father, which has illegal attachment. That attachment was constructed after Dimitri Kitoshvili came in office. It is noteworthy that his neighbors have already had their verandas destroyed. Saakashvili established optional justice and his servants enjoy privileges. Let them first destroy their own houses and then attend to ordinary people,” said Kakha Dzagania.