ზედამხედველობის სამსახურმა "პირიმზის" შენობის დანგრევა დაიწყო
თბილისი.23.08.07.მედიანიუსი. დღეს თბილისის მერიის ზედამხედველობის სამსახურმა ფხოვის ქუჩაზე მდებარე შპს "პირიმზის" ხუთსართულიანი შენობის დემონტაჟი დაიწყო.
ზედამხედველობის სამსახურის წარმომადგენლების განმარტებით, დამტკიცებული პროექტით "პირიმზის" შენობა ორსართულიანი  უნდა ყოფილიყო და აღნიშნული დარღვევის შესახებ ეცნობა "პირიმზის" მფლობელს მეპატრონემ  კი არ გაითვალისწინა ოფიციალური გაფრთხილება და კანონის შესაბამისად, მოხდება შენობის დემონტაჟი.
დამტკიცებული პროექტის სტანდარტების დარღვევის ფაქტს კატეგორიულად უარყოფს შპს "პირიმზის" მეპატრონე გიორგი დევდარიანი, რომლის მტკიცებითაც, მან მერიის შესაბამის სამსახურებთან სწორედ ხუთსართულიანი შენობის პროექტი შეათანხმა და ზედამხედველობის სამსახურისაგან რაიმე გაფრთხილება არ მიუღია.

Supervision Service Department Started Deconstruction of “Pirimze” (Complex of Individual Enterprises)
August 23, 2007
Tbilisi.23.08.07.Medianews. Today, Tbilisi City Hall Supervision Department started deconstruction of the five-storied-building of “Pirimze Ltd” in Fkhovi Street.
Representatives of the Supervision Department said that according to the project the building should have had only two stories. However, the owner of the Pirimze did not take official warning into consideration and according to the law the building will be deconstructed.
Giorgi Devdariani, owner of the Pirimze Ltd categorically denies the fact of breaching the project standards. He claimed that he had received the confirmation on five-storied building from corresponding departments of the City Hall. In addition to that he had never received any warning letters from the Supervision Department.