გალის რაიონში დღეს ერთდროულად სამი ავტობუსი და ერთი მსუბუქი ავტომობილი დააყაჩაღეს
გალის რაიონის ქართულ მოსახლეობაზე აფხაზი სეპარატისტების ყაჩაღურმა თავდასხმებმა თითქმის ყოველდღიური ხასიათი მიიღო. ავტომატური ცეცხლსასროლი იარაღებით აღჭურვილმა ბოროტმოქმედებმა დღეს სამი ავტობუსი და ერთი მსუბუქი ავტომობილი გაძარცვეს.
გალში მცხოვრებ ქართველებს სოფელ საბერიოდან და დიხაზურგადან ზუგდიდში თხილი გადაჰქონდათ. შეიარაღებულმა პირებმა ფიზიკური შეურაცხყოფა მიაყენეს მგზავრებს და გაიტაცეს 30 ათასი ლარის ღირებულების თხილი, გარკვეული თანხა, ოქროულობა და მობილური ტელეფონები.
აფხაზეთის დევნილი მთავრობის გალის დეპარტამენტის ხელმძღვანელის თორნიკე კილანავას განცხადებით, თავდამსხმელები რამდენიმე დღის წინ ქართველი სამართალდამცავების მიერ მოკლული, აფხაზური დანაშაულებრივი დაჯგუფების ხელმძღვანელის მანუჩარ არშბას თანამოაზრეები იყვნენ.

Three Buses and a Car Were Robbed Simultaneously Today in Gali District
Robberies of Georgians by Abkhazian separatists have become almost a daily event in the Gali district. Today, criminals armed with automatic weapons robbed three buses and a car.
Georgian residents of Gali were carrying nuts from the villages of Saberio and Dikhazurga to Zugdidi. Armed assailants first insulted the passengers in question and then stole 30,000 lari worth of nuts, some money, gold and their cell phones.
According to Tornike Kilanava, the chief of the Abkhazian persecuted government’s Gali department, the aggressors were killed by Georgian law enforcement officers. The assailants held the same views as the chief of the Abkhazian criminal group Manuchar Arshba.