ხელისუფლება მომიტინგეთა მოწამლვაში მონაწილეობას უარყოფს
საქართველოს პარლამენტის ვიცე-სპიკერი მიხეილ მაჭავარიანი კატეგორიულად უარყოფს გაერთიანებული ოპოზიციის ლიდერების ბრალდებას, თითქოს პარლამენტის შენობის წინ მიმდინარე აქციის მონაწილეთა ერთი ნაწილი ღვინით ხელისუფლებამ მოწამლა.
მაჭავარიანის თქმით, ხელისუფლება თავად არის  დაინტერესებული, ქვეყანაში მიმდინარე პროცესები ცივილიზებული მეთოდებით წარიმართოს.
დღესვე პარლამენტის ვიცე-სპიკერი ჟურნალისტების თანდასწრებით ტელეფონით ესაუბრა ჯანდაცვის მინისტრს დავით ტყეშელაშვილს, რომლის ინფორმაციითაც, პარლამენტის შენობის წინ მოწამლული ადამიანები ამჟამად გადანაწილებულნი არიან სხვადასხვა საავადმყოფოებში.
გავრცელებული ინფორმაციით, მოწამლულთა მდგომარეობის შესახებ სპეციალური განცხადების გაკეთებას ჯანდაცვის მინისტრიც აპირებს.

Government Categorically Denies Its Participation in Poisoning the Demonstrators
Mikheil Machavariani, vice-speaker of the Georgian Parliament, categorically denied opposition leaders’ claims that the government distributed poisoned wine to demonstrators in front of Parliament.
Machavariani stated that the government is personally interested in current events continuing in a civilized manner.
Today, Machavariani had a phone conversation with Davit Tkeshelashvili, the Minister of Labour, Health and Social Affairs. He stated that people who were poisoned in front of Parliament are being sent to area hospitals.
According to various reports, the Minister of Labour, Health and Social Affairs will make a special statement about the conditions of the people poisioned.