ვორქშოფი ჟურნალისტებისათვის მსხვერპლის ინტერვიუირების ტექნიკაზე
თბილისის ადამიანის უფლებათა სახლი რეგიონალური და ადგილობრივი ჟურნალისტებისთვის აცხადებს კონკურსს ვორქშოფში მონაწილეობის მისაღებად, თემაზე: მსხვერპლის ინტერვიუირების ტექნიკა.
მოწვეული ტრენერები იქნებიან: ნატო ზაზაშვილი (კავშირი საფარი) და მაია ცირამუა (წამების მსხვერპლთა ფსიქო-სოციალური და სამედიცინო რეაბილიტაციის ცენტრი).
ვორქშოფში მონაწილეობა შეუძლია მიიღოს ნებისმიერი მედიის (ბეჭდვითი თუ ელექტრონული)  წარმომადგენლებმა, როგორც თბილისიდან, ასევე რეგიონებიდან.
რეგიონალურ ჟურნალისტებს, შესაბამისი დოკუმენტაციის წარმოდგენის შემდეგ, აუნაზღაურდებათ ტრანსპორტის ხარჯები.
ვორქშოფი ჩატარდება 2011 წლის 23 დეკემბერს 10:00-დან 18:00 საათამდე, ომისა და მშვიდობის გაშუქების ინსტიტუტში.
მისამართი: ქ. თბილისი,  ძმები ზუბალაშვილების 7ბ, მე-5 სართული.
ტელ.: (+995 32) 2 14 80 94
დაინტერესებულ პირებს შეუძლიათ გააგზავნონ CV და მოტივაციის წერილი ელექტრონული ფოსტის შემდეგ მისამართზე: mediacentre.hrht@gmail.com

Workshop for Journalists
The Human Rights House Tbilisi announced competition for regional and Tbilisi based journalists to participate in the workshop on Interviewing Techniques for Victims.
The invited trainers are: Nato Zazashvili (Union “Sapari”) and Maia Tsiramua (GCRT).
Representatives of any media organization (printed or online) from Tbilisi and regions of Georgia can take part in the workshop.
The journalists from the regions will have their travel expenses reimbursed based on correspondent payment receipts.
The workshop will be held on December 23, 2011 from 10:00 am to 6:00 pm in the office of the IWPR (Institute for War and Peace Reporting).
Address: Dzmebi Zubalashvilebi Street 7b, 5th floor, Tbilisi
Tel: (+995 32) 2 14 80 94
Interested people can send their CVs and motivation letters to the following e-mail address: mediacentre.hrht@gmail.com