ვახტანგ კომახიძის ახალი საგამოძიებო ფილმის პრემიერა - თბილისის ადამიანის უფლებათა სახლში
დღეს 16.00 საათზე, თბილისის ადამიანის უფლებათა სახლის საპრეზენტაციო დარბაზში ადამიანის უფლებათა ცენტრი წარმოადგენს პრემიერას ვახტანგ კომახიძის ახალი ფილმისა „პოლიტემიგრანტის ისტორია“.
ემიგრაციაში მყოფმა გამომძიებელმა ჟურნალისტმა, ვახტანგ კომახიძემ თავისი ახალი ნამუშევარი ტელეკომპანია „მზერას“ მხარდაჭერით მოამზადა.
ფილმი ამჟამინდელი ენერგეტიკის მინისტრისა და წარსულში ცნობილი ფეხბურთელის, კახა კალაძის ძმის, ლევან კალაძის გაუჩინარებისა და საქმის გამოძიების უცნობ დეტალებზე მოგვითხრობს. კერძოდ, მასში ასახულია, როგორ ცდილობდა „უჩინარი ხელი“, ლევან კალაძის საქმის გამომძიებლები სწორ კვალს ასცდენოდნენ, რატომ დააპატიმრეს გამომძიებელი ბათუ საღინაძე და როგორ „გახსნა“ ვანო მერაბიშვილის უწყებამ ერთი და იგივე საქმე ორჯერ თვალშისაცემი დარღვევებით.
ვახტანგ კომახიძის ახალი საგამოძიებო ფილმის საპრემიერო ჩვენების ორგანიზატორია ადამიანის უფლებათა ცენტრი.

Premiere of Vakhtang Komakhidze’s New Investigation Film in Human Rights House Tbilisi
Today, on December 27, Thursday, at 4:00 pm, Human Rights Center will present new documentary by Vakhtang Komakhidze “History of Political Immigrant” in the hall of the Human Rights House Tbilisi.
Immigrant investigator journalist Vakhtang Komakhidze prepared his new documentary with the support of TV-Company Mzera.
The documentary is about disappearance of Levan Kaladze, brother of Kakha Kaladze, Georgian minister of energy and famous footballer and reveals details of the investigation case materials. More precisely, the film reveals how “an invisible hand” tried to mislead investigators involved in Levan Kaladze’s case, why investigator Batu Saginadze was arrested and how Vano Merabishvili’s ministry “resolved” one and the same case twice through obvious violations.