გაუჩინარებული მოჯაჰედის დედა ადამიანის უფლებათა ცენტრში პრესკონფერენციას გამართავს
დღეს 20 მაისს, 14:00 საათზე, ადამიანის უფლებათა ცენტრის ოფისში (მის: თბილისი, ყაზბეგის 3 ა. მე–2 სადარბაზო, მე–4 სართ) პრესკონფერენციას გამართავს გაუჩინარებული მოჯაჰედის, მაგამედ მაგამედოვის დედა ჰურულენ აბდულკადიროვა. პრესკონფერენციას მოჯაჰედის მეუღლეც დაესწრება.
მოჯაჰედის დედა მიმართავს საერთაშორისო უფლებადაცვით ორგანიზაციებს, დაინტერესდნენ მისი შვილის გაუჩინარების ფაქტით, რათა ის რუსეთის ხელისუფლების ხელში არ აღმოჩნდეს. აბდულკადიროვას განმარტებით, რუსეთში მის შვილზე ძებნაა გამოცხადებული და გადაცემის შემთხვევაში, ის შეიძლება მოკლან.
მაგამედ მაგამედოვი 2013 წლის 19 აპრილს, დაახლოებით 12:40 საათზე თბილისიდან გაუჩინარდა. მანამდე, 2012 წლის 13 დეკემბერს, კიდევ ერთი დაღესტნელი მოჯაჰედი მიქაელ ქადოევი დაიკარგა.

Mother of Disappeared Mojahed to Hold Press-Conference at Human Rights center
Today, on May 20 at 2;00 pm Hurylen Abdulkadirova, mother of the disappeared Mojahed Magamed Magamedov will hold press-conference at the office of Human Rights Center (Al. Kazbegi ave. 3a. entr.2 floor 4 app 22). The spouse of the Mojahed will also attend the press-conference.
The mother will appeal to international human rights organizations to get interested in the disappearance of her son in order to prevent his deliver to Russian authority. According to Ms. Abdulkadirova, her son is sought in Russia and might be killed if he is handed to the Russian government.
Magamed Magamedov disappeared in Tbilisi at about 12:40 pm on April 19. Before that, on December 13, 2012 another Dagestan Mojahed Mikael Kadov went missing.