13 აპრილს, 15.00 საათზე, თბილისის კინოს სახლში გაიმართება HRIDC.TV-ს ახალი დოკუმენტური ფილმის - „დანიშნული მოწმეების“ პრემიერა.
„დანიშნული მოწმეები“ - ახალი ფილმის პრემიერა პოლიტპატიმრის შესახებ
ოთხშაბათს, 13 აპრილს, 15.00 საათზე, თბილისის კინოს სახლში გაიმართება ადამიანის უფლებათა ცენტრის ვიდეოსტუდია  HRIDC.TV-ს ახალი დოკუმენტური ფილმის - „დანიშნული მოწმეების“ პრემიერა.
ფილმში მოთხრობილია სასაზღვრო პოლიციის ყოფილი მაღალჩინოსნის, მამუკა შენგელიას ისტორია, რომელიც 2009 წლის გაზაფხულის მასობრივი საპროტესტო აქციების წინ, ოპოზიციის წინააღმდეგ დაწყებული კამპანიის მსხვერპლი გახდა. იგი უკანონო იარაღის შეძენის, დიდი ოდენობით ცეცხლსასროლი იარაღის შენახვისა და ნარკოტიკული ნივთიერების მოხმარების მცდელობის ბრალდებით, 2009 წლის 23 მარტს დააკავეს.
მამუკა შენგელიას, რომელიც რამდენიმე ორგანიზაციის მიერ პოლიტპატიმრადაა აღიარებული, 7 წლით თავისუფლების აღკვეთა მიესაჯა და 3000 ლარი ჯარიმის გადახდა დაეკისრა.
ფილმი ნაჩვენები იქნება ქართულ ენაზე. მსურველებს დაურიგდებათ ტექსტის თარგმანი და ფილმის ინგლისურენოვანი ვერსია.

On April 13, Wednesday, 3:00 pm the video-studio HRIDC.TV presents a new documentary “Falsified Witnesses” at the Cinema House in Tbilisi.
Falsified Witnesses –A new documentary about political prisoner
On April 13, Wednesday, 3:00 pm the video-studio of the Human Rights Center HRIDC.TV presents a new documentary “Falsified Witnesses” at the Cinema House in Tbilisi.
The film is about the former high-ranking official of the Border Police of Georgia Mamuka Shengelia who became the victim of the anti-opposition campaign before the mass protest rallies started in spring of 2009. He was detained for the purchase and possession of the particularly large amount of illegal firearms and narcotic substances on March 23, 2009. Several organizations declared him to be a political prisoner; Georgian court sentenced him to imprisonment for 7 years and imposed fine of 3 000 GEL in addition.
The Film will be screened in Georgian language. The English text of the film and the film with English synchrony will be handed out for the English-speaker spectators.