ადამიანის უფლებათა ცენტრი თელავის სასამართლოს მოსამართლეს ადვოკატზე ზეწოლაში ადანაშაულებს
ადამიანის უფლებათა ცენტრი თელავის რაიონული სასამართლოს მოსამართლეს ნათელა ჯაშიაშვილს ორგანიზაციის ადვოკატზე ზეწოლაში ადანაშაულებს.
ადვოკატ ნინო ანდრიაშვილის განცხადებით, რომელიც თელავის რაიონულ სასამართლოში, 2008 წლის 21 მაისის საპარლამენტო არჩევნებამდე რამდენიმე დღით ადრე, თელავის სახელმწიფო უნივერსიტეტიდან პოლიტიკური ნიშნით და უკანონოდ გათავისუფლებული პედაგოგის არჩილ ჯორჯაძის ინტერესებს იცავს, სასამართლო პროცესის დროს მოსამართლე ნათელა ჯაშიაშვილი მას სასამართლო დარბაზიდან გაძევებით, ხოლო არჩილ ჯორჯაძეს დაჯარიმებით და დაკავებით არაერთხელ დაემუქრა.
"მოსამართლე საუბრის საშუალებას არ გვაძლევდა. ყველა მოსაზრება დაბლოკა, რაზედაც პროტესტი გამოვთქვით. ამიტომ დაგვემუქრა და განაცხადა, რომ მომავალ პროცესზე, რომელიც ხვალ, 28 ოქტომბერს 11 საათზე უნდა გაიმართოს, არ დამიშვებს, სხვა შემთხვევაში კი მანდატურებს ჩემი დაკავების ბრძანებას მისცემს", - აღნიშნავს ნინო ანდრიაშვილი.

Human Rights Centre accuses Natela Jashiashvili, judge of the Telavi district court, for having oppressed the lawyer of the same organization.
Lawyer Nino Andriashvili represents Archil Jorjadze at the Telavi district court. Jorjadze was lecturer at Telavi State University but several days before the parliamentary elections of May 21 2008. Later, it is said that he was fired from the university on political grounds. During the trial Natela Jashiashvili threatened the lawyer to dismiss from the court room, and as for Archil Jorjadze, she threatened the petitioner with having to pay a fine and imprisonment.
“The judge did not allow us speak; she blocked all remarks and I protested. So she threatened me and stated that I would not be allowed into the court room at 11: 00 AM tomorrow, October 28 when next trail on the case will be conducted. The judge ordered the bailiffs to arrest me if I do not obey her orders,” said Nino Andriashvili.