მასწავლებლები საპროტესტო აქციების დაწყებას აპირებენ
კახეთის საჯარო სკოლების მასწავლებლები, რომლებსაც სექტემბრიდან უსამსახუროდ დარჩენა ემუქრებათ, პროტესტის ნიშნად, კახეთის გუბერნატორის ადმინისტრაციასთან საპროტესტო აქციების დაწყებას აპირებენ.
სხვადასხვა საჯარო სკოლების ორმოცამდე მასწავლებელმა დღეს საორგანიზაციო ჯგუფი შექმნა. შეხვედრა არასამთავრობო ორგანიზაცია „ადამიანის უფლებათა ცენტრის“ კახეთის ოფისში შედგა. უფლებადაცვითი ორგანიზაციის რეგიონული კოორდინატორის გელა მთივლიშვილის თქმით, სკოლის დირექტორები პედაგოგებს უსაფუძვლოდ ათავისუფლებენ.
„სავარაუდოდ მასწავლებლებს სამსახურიდან გათავისუფლების შესახებ ბრძანებები სექტემბერში ჩაბარდებათ, რაზედაც სამართლებრივ დავას დავიწყებთ. მანამდე პედაგოგები საკუთარი უფლებების დასაცავად კანონით გათვალისწინებული სხვადასხვა ზომების გამოყენებას აპირებენ“, - აღნიშნა გელა მთივლიშვილმა.
მისივე თქმით, პედაგოგები კახეთის გუბერნატორის ადმინისტრაციასთან საპროტესტო აქციის გამართვას უახლოეს დღეებში გეგმავენ.

Teachers Planning To Hold Protest Rallies
The teachers of the Kakheti Public schools, who might lose their jobs from September, are going to hold protest rallies as a response against the Kakheti Governor’s administration.
Approximately, forty teachers from different public schools established an organizational group today.  The meeting was held in the Kakheti Office of the Human Rights Center. According to the regional coordinator of the organization, the release of the school teachers by the principals has no legitimate justification.
“We are going to start a legal dispute when the teachers start to receive pink slips in September. Before this happens, the teachers are going to use different means for protecting their rights as prescribed by the law,” stated Gela Mtivlishvili.
According to Mtivlishvili, the teachers are planning to hold the protest rallies at the administration building of the Kakheti Governor in the near future.