ინციდენტი სოციალური მომსახურების სააგენტოს დედოფლისწყაროს განყოფილებაში
ინციდენტი მოხდა სოციალური მომსახურების სააგენტოს დედოფლისწყაროს განყოფილებაში. სააგენტომ ასზე მეტ სოციალურად დაუცველ ოჯახს საარსებო შემწეობა შეუწყვიტა იმ მიზეზით, რომ ადგილობრივი ხელისუფლების შუამდგომლობით ისინი დღიური ანაზღაურების სანაცვლოდ, რაიონში ინფრასტრუქტურის განვითარებისათვის მიმდინარე სამუშაობზე მუშებად დასაქმდნენ. სააგენტოს ამ გადაწყვეტილებას სოციალურად დაუცველთა პროტესტი მოჰყვა.
ათობით ადამიანი სააგენტოს ოფისში მივიდა და ხელმძღვანელისგან ახსნა-განმარტება მოითხოვა. „სააგენტოს თანამშრომლებმა გვითხრეს, თქვენ შემოსავალი გაგიჩნდათ და დახმარებაც ამიტომ შეგიწყდათო. იმ ორგზანიზაციიდან, რომელმაც რამდენიმე დღით დაგვასაქმა, ცნობებიც კი  მივიტანეთ სააგენტოში, რომ მუშებად მხოლოდ რამდენიმე დღე ვმუშაობდით, მაგრამ დახმარება მაინც შეგვიწყვიტეს“, - აღნიშნეს სოციალურად დაუცველებმა.
ვითარების გარკვევის დროს რამდენიმე ადამიანი ავად გახდა და სასწრაფო სამედიცინო დახმარება დასჭირდა.
სოციალური მომსახურების სააგენტოს დედოფლისწყაროს განყოფილების უფროსის ზურაბ ნატროშვილის თქმით, სააგენტო აღნიშნულ საქმეებს სწავლობს და შესაბამის რეაგირებას მოახდენს.

Incident in the Dedoplistskaro District Social Agency
The incident occurred in the Social Agency of the Dedoplistskaro district. The agency ceased social allowances for more than 100 socially disabled families because family members were hired at the construction activities for the infrastructural development in the district. The local authority requested the agency to do it because the workers get daily salary. The socially disabled people protested the decision.
Several tens of people arrived at the agency and requested explanation from the administration. “The employees of the agency told us we now have income and the allowance was dropped for the reason. The organization for the infrastructural development hired us for several days only; we even provided the corresponding notifications to the social agency but they ceased the allowance despite all that,” said the socially disabled people.
Several people felt bad during the argument in the social agency and they called ambulance.
Head of the Dedoplistskaro district Social Agency Zurab Natroshvili said the agency will study their cases and will react on the problem accordingly.