გოგი წულაია სასამართლოს მიერ დაკისრებული ჯარიმის გადახდას არ აპირებს
მოძრაობა „თავისუფალი საქართველოს“ ქუთაისის ორგანიზაციის ხელმძღვანელი გოგი წულაია სასამართლოს მიერ დაკისრებული ჯარიმის გადახდას არ აპირებს. ამის შესახებ წულაიამ დღეს გამართულ ბრიფინგზე საკუთარი პარტიის ოფისში განაცხადა.
წულაია გუშინ ქუთაისში დააკავეს, როცა იგი ნაგვის ურნებზე აკრავდა სტიკერებს – „მიშა წადი!“ ქუთაისის საქალაქო სასამართლომ მას 400-ლარიანი ადმინისტრაციული ჯარიმა შეუფარდა.
წულაიას განცხადებით, იგი არ აპირებს იმ სახელმწიფოს ფული გადაუხადოს, ვინც აღნიშნული ჯარიმებით ადამიანის უფლებათა დარღვევებს აფინანსებს.

Gogi Tsulaia Is Not Going to Pay the Bail
Head of Kutaisi office of the Public Movement “Free Georgia” Gogi Tsulaia is not going to pay the bail imposed by the court. Tsulaia said at the briefing in the office of the political party.
Tsulaia was detained yesterday in Kutaisi, when he was writing stickers on the rubbish bins “Misha, GO!” Kutaisi City Court imposed 400 GEL administrative bail on him.
Tsulaia said he is not going to pay the bail to the state budget who funds the human rights violations with the money they collect from bails.