ქალისთვის ქორწინებამდე სექსუალურ ურთიერთობას გამართლებულად გამოკითხულთა 1% მიიჩნევს
კავკასიის კვლევითი რესურსების ცენტრის 2011 წლის კვლევის შედეგების მიხედვით, ქორწინებამდე სექსუალურ ურთიერთობას გამართლებულად მამაკაცისთვის გამოკითხულთა 25%, ხოლო ქალისთვის 1% მიიჩნევს. ქალისთვის ქორწინების გარეშე შვილის გაჩენას კი მხოლოდ 6% ამართლებს.
ამავე კვლევის თანახმად, დანაშაულის თვითმხილველობის შემთხვევაში, საკუთარი ნებით პოლიციისთვის ჩვენების მიცემას გამართლებულად გამოკითხულთა 31% მიიჩნევს; გადასახადების დამალვას, ქრთამის აღებას და მთავრობისგან კუთვნილი დახმარების მოთხოვნას გამართლებულად გამოკითხულთა 2%-2% მიიჩნევს; კანონიერ ქურდთან საქმის გარჩევას, მოპარული ნივთის შეძენას, ქრთამის მიცემას და ჰომოსექსუალობას კვლევაში მონაწილეთა 1%-1% ამართლებს.
ცნობისთვის, ევრაზიის თანამშრომლობის ფონდის პროგრამის - კავკასიის კვლევითი რესურსების ცენტრის კვლევის „ევროკავშირის მიმართ დამოკიდებულებისა და ცოდნის შეფასება საქართველოში“ ანგარიშის პრეზენტაცია სასტუმრო „თბილისი მერიოტში“ 16 იანვარს გაიმართა.
ანგარიში 2009 და 2011 წლებში ჩატარებულ კვლევებს ეყრდნობა. მასში წარმოდგენილია ქართული საზოგადოების განწყობა ევროკავშირის მიმართ. 2009 წლის 26 ივლისიდან 7 აგვისტომდე 1683 რესპონდენტი გამოიკითხა, ხოლო 2011 წლის 7-დან 18 ივლისამდე - 1818.

09:19, Thursday, 23.05.2013
According to the results of the 2011 research by the Caucasus Research Resource Center (CRRC), 25% of interviewed men and 1% of the interviewed women think a woman can be in sexual relationship before marriage. Only 6% of the respondents think a woman can have a child without marriage.
According to the same survey, 31% of the interviewed people think that a witness of the criminal offence should report to the police according to his own wishes; 2% justify hiding taxes, bribery and request the allowance from the government; 1% of the interviewed people justify settlement of an affair with a criminal, procurement of the stolen thing, bribery and homosexuality.
The Caucasus Research Resource Center – a program of the Eurasian Partnership Foundation presented the Report, “Knowledge and Attitude towards the EU in Georgia,” on January 16, in the Hotel Tbilisi Marriot.
The report relies on the research carried out in 2009-2011. It reveals the public perceptions on Georgia's aspirations for European integration, peoples’ opinions on EU institutions and values and their expectations. 1683 respondents were interviewed between July 26 and August in 2009 and 1818 people were interviewed on July 7-18 in 2011.