კასპში ერთ-ერთი აქციის ორგანიზატორები დააკავეს
სამართალდამცავებმა კასპის რაიონის სოფელ დოესში მცხოვრები ტარიელ და გია ოხანაშვილები დააკავეს. როგორც „ინტერპრესნიუსის“ კორესპონდენტი იუწყება , მათ ახლობლები დაკავებას რამდენიმე დღის წინ სოფელში გამართულ საპროტესტო აქციას უკავშირებენ.
როგორც სოფელში აცხადებენ, ამ დროისთვის ორივე მათგანი კასპის პოლიციაშია გადაყვანილი. სამართალდამცავების მხრიდან ჯერ განცხადება არ გაკეთებულა, თუ რისთვის გადაიყვანეს ტარიელ და გია ოხანაშვილები კასპის პოლიციის განყოფილებაში, თუმცა ორივე მათგანი აქტიურად იჩენდა თავს რამდენიმე დღის წინ სოფელ დოესში, სარწყავი წყლის მოთხოვნის მიზნით გამართული აქციების დროს.
კოალიცია „ქართული ოცნების“ კასპის ორგანიზაციის ხელმძღვანელი ხათუნა თათანაშვილიც ტარიელ და გია ოხანაშვილების დაკავების ფაქტს სწორედ ამას უკავშირებს. მისივე ინფორმაციით, სოფელში უწყლობის გამო უკიდურესად მძიმე მდგომარებაა შექმნილი, რაც სოფლის მცხოვრებლებმა გააპროტესტეს. აქციას ოხანაშვილები უწევდნენ ორგანიზებას.

Rally Organizers in Kaspi Detained
Law enforcement officers detained Tariel and Gia Okhanashvili from Doesi village in Kaspi district. Interpresnews’ correspondent reports detainees’ relatives associate the fact with the protest rally which was held in the village several days ago.
According to villagers both detainees are in Kaspi police station. Law enforcement bodies have not clarified the reason of Okhanashvilis’ detention though they were active during the protest rally when local people requested irrigation water in the village.
Head of Kaspi office of the Coalition Georgian Dream Khatuna Tatanashvili also connected the detention of Tariel and Gia Okhanashvili with this fact. She said Doesi residents face serious problems because of lack of irrigation water and they protested it. Okhanashvilis had organized the rally.