პოლიციამ ახმეტაში ზურაბ ზვიადაურის ძმას მანქანა ჩამოართვა
ახმეტის პოლიციის თანამშრომლებმა კოალიცია „ქართული ოცნებიდან“ ახმეტის მაჟორიტარი დეპუტატობის კანდიდატის ზურაბ ზვიადაურის ძმის სპარტაკ ზვიადაურის მანქანა ევაკუატორით საჯარიმო ავტოსადგომზე გადაიტანეს.
როგორც კახეთის საინფორმაციო ცენტრს „ქართული ოცნების“ ახმეტის შტაბის წევრმა ზაქარია ქინქლაძემ განუცხადა, პოლიციის თანამშრომლებმა სპარტაკ ზვიადაურს მანქანა დაუმორჩილებლობის მოტივით ჩამოართვეს.
„ზურაბ ზვიადაურის ძმის, სპარტაკ ზვიადაურის „მიცუბიშის ჯიპზე“  სახელმწიფო ნომრით SPA – 007, სხვა პიროვნება იჯდა, რომელსაც მანქანის საბუთებიც ჰქონდა და მართვის მოწმობაც. პოლიციამ აქვე, ახმეტის ცენტრში გააჩერა და რამდენიმე წუთის წინ მანქანა ევაკუატორით წაიღეს. მიზეზად იმას ასახელებენ, რომ ვითომ ეს მანქანა დილას ახმეტაში პოლიციას არ დაემორჩილა. მანქანა დილიდანვე ოფისთან იდგა, თუ დილას არ დაემორჩილა შუადღეს გაახსენდათ? თან არანაირ დაუმორჩილებლობას ადგილი არ ჰქონია, სპარტაკ ზვიადაურიც კოალიციის წევრია“, – განუცხადა კახეთის საინფორმაციო ცენტრს ზაქარია ქინქლაძემ.
შეგახსენებთ, რომ ზურაბ ზვიადაურის განცხადებით, ორი დღის წინ, მისი ავტომანქანის ძრავში გორის საჯარიმო სადგომზე ქვიშა ჩაყარეს, რის გამოც მანქანა დაზიანდა.

Police Seized Car from Zurab Zviadauri’s Brother in Akhmeta
Akhmeta district police officers evacuated car of Spartak Zviadauri, brother of Georgian Dream’s majoritarian candidate in Akhmeta Zurab Zviadauri, to a penalty parking place.
Zakaria Kinkladze, member of the Georgian Dream’s Akhmeta office, told ICK that police officers seized car from Spartak Zviadauri because of disobedience.
“Different person was driving Spartak Zviadauri’s jeep Mitsubishi SPA 007; he had car documents and driving license with him. Police stopped him in Akhmeta center and several minutes ago they took the car by evacuator. Police officers claim the car did not obey the police officer’s demand in the morning. However, the car was parked near our office from the morning and if the driver did not obey them, why did they recall about it only in the afternoon?! Moreover, there was no disobedience fact; Spartak Zviadauri is also Coalition member,” Zakaria Kinkladze told ICK.
Two days ago Zurab Zviadauri spread statement about putting sand in his car engine when it was parked on the penalty parking place in Gori that damaged his car.