გლდანის ციხის პატიმრების თქმით, ბედუკაძე ერთადერთი იყო, ვინც პატიმრებს ადამიანურად ექცეოდა
გლდანის მე-8 საპყრობილის პატიმრების ინფორმაციით, ვლადიმერ ბედუკაძე ერთადერთი ადამიანი იყო, რომელიც პატიმრებს ციხეში ადამიანურად ექცეოდა , - ამის შესახებ ჟურნალისტებს ერთ-ერთი პატიმრის მეუღლემ რიგგარეშე პაემნიდან გამოსვლის შემდეგ განუცხადა.
მისი თქმით, პატიმარი მეუღლე აცხადებს, რომ ბედუკაძე მსჯავრდებულებს ზოგჯერ წამლებითა და სიგარეტითაც კი ეხმარებოდა. ციხიდან გამოსული მნახველების თქმით, ამ დროისთვის საპყრობილეში ნორმალური ვითარებაა და პატიმრებს უკვე ჩართული აქვს რადიოც.
პატიმრის ერთ-ერთი ახლობლის ინფორმაციით, რომელმაც ტელეკამერების წინ საუბრისგან თავი შეიკავა, აღნიშნა, რომ ერთ-ერთი პატიმრის თქმით, მას თამაზ თამაზაშვილის წინააღმდეგ ჩვენების მიცემას აიძულებენ.

Gldani Prison Inmates Claim Bedukadze Was the Only Officer who Treated Them Properly
Gldani Prison inmates said Bedukadze was the only officer who properly treated them – wife of one of a prisoner told journalists when she left prison.
The prisoner’s wife said that Bedukadze sometimes helped them with medicines and cigarettes.
Relative, who had visited their prisoners, said that there is normal situation in prison now and prisoners can listen to radio.
One of the prisoners’ relative, who preferred not to talk in front of camera, said that prisoner is forced to make statement against Tamazashvili.
Right now 2 750 visitors were registered at the prison; 2 448 of them have already visited their relatives.