თამარ რუხაძე „მეცხრე არხს“ ტოვებს
„მეცხრე არხიდან“ წასვლის გადაწყვეტილება არხის საინფორმაციო სამსახურის უფროსმა, თამარ რუხაძემაც მიიღო. ამის შესახებ მან Media.Ge-სთან საუბრისას განაცხადა.
რუხაძის განმარტებით, ამის მიზეზია მასსა და არხის გენერალური დირექტორის მოვალეობის შემსრულებელს, ლუბა ელიაშვილს შორის  განსხვავებული შეხედულებები ახალი ამებების მომზადებასთან დაკავშირებით.
„ჩემთვის მიუღებელია ის, თუ რა წარმოდგენა და შეხედულება აქვს მას იმ საქმეზე, რასაც მე ვაკეთებ. რომელი შეხედულებაა სწორი, ამაზე არ ვსაუბრობ. უბრალოდ, ვამბობ, რა არის ჩემთვის მიუღებელი“, - ამბობს რუხაძე და აკონკრეტებს, რომ ელიაშვილის შეხედულებები 29 ნოემბრის გადაცემა  „პოლიტმეტრში“ გამოჩნდა, სადაც „ჩანდა, რომ ის ვერ ხედავდა სხვაობას ჟურნალისტიკასა და მერძევეობას შორის“.
რუხაძესთან ერთად „მეცხრე არხი“ დატოვა გენერალური დირექტორის მრჩეველმა საზოგადოებრივ-პოლიტიკურ საკითხებში, ირინა თევდორაშვილმაც. ის მიზეზებზე არ საუბრობს.
არხი ასევე დატოვა დილის გადაცემის ჯგუფმა, ასევე გადაცემა „კონსილიუმის“ წამყვანმა და გენერალური დირექტორის მოადგილემ, ვასილ მაღლაფერიძემ და თავად გენერალურმა დირექტორმა კახა ბექაურმა.
მედიაში გავრცელდა ინფორმაცია იმის შესახებ, რომ ბექაური შესაძლოა, კომუნიკაციების კომისიის ხელმძღვანელად დაინიშნოს, მაგრამ ამ ინფორმაციის გადამოწმებას Media.Ge ვერ ახერხებს.

Tamar Rukhadze leaves Channel 9
Tamar Rukhadze, the head of the channel’s news service, took the decision to leave her position on the Channel 9.
According to Rukhadze the reason for such decision lies in the discrepancy between her views and the views of Luba Eliashvili, currently assuming the responsibilities of the director general of the channel, over the strategy to prepare news bulletins.
“It is unacceptable for me the views the has for the job I do. I’d rather refrain to judge which one of the opinions is rights, I just name things unacceptable for me”-says Rukhadze and specifies that Eliashvili’s views were clearly put at “the Polymeter” program from November 29, that boiled down to her inability to distinguish between the journalism and milk selling.
Together with Rukhadze “Channel 9” also left Irina Tevdorashvili, the adviser of director general on the social-political issues. She doesn’t reveal her reasons.
Once again we stress that“the Morning Program” team and Vasil Maglaperidze, the deputy director general and presenter of “the Consilium” program, and Kakha Bekauri, the director general, have left the channel. The information has spread on the media that Kakha Bekauri may be appointed the head of the communications’ committee, however, media.ge is yet unable to confirm the information.