პარლამენტის შენობასთან სტუდენტთა აქცია განახლდა
თბილისი.08.03.05.მედია-ნიუსი. საქართველოს პარლამენტის შენობასთან სამედიცინო უნივერსიტეტის კოლეჯის სტუდენტების აქცია კვლავ გრძელდება. 8 მარტს, დილით იქ 400-მდე სტუდენტი შეიკრიბა.
აქციის მონაწილეები აცხადებენ, რომ უკან დახევას არ აპირებენ და მანამდე არ შეწყვეტენ გამოსვლებს, ვიდრე მათი მოთხოვნები არ დაკმაყოფილდება. არ არის გამორიცხული სტუდენტებმა სახელმწიფო კანცელარიასთან გადაინაცვლონ.
სამედიცინო კოლეჯის სტუდენტები უმაღლესი განათლების შესახებ კანონს აპროტესტებენ, რომლის თანახმადაც, ერთიან ეროვნულ გამოცდებში მონაწილეობა მათაც მოუწევთ. სამედიცინო უნივერსიტეტთან დადებული ხელშეკრულების მიხედვით, კი კოლეჯის სტუდენტები უნივერსიტეტში უგამოცდოთ უნდა ჩარიცხულიყვნენ.

Students’ Action in front of Parliament Building
Tbilisi. 03.08.05. Media News. Protest action of the students of Medical University still continues in front of the Parliament Building of Georgia. Approximately 400 students gathered there on March 8.
Demonstrators state that they are not going to stop actions until their demands are not satisfied. They might move towards State Chancellery building.
Students of the Medical University protest against the Law on Education which envisages their participation in the United National Examinations as well. Though, according to the agreement with the University, they should have been entered the University without exams.